Aktualnie czytasz:
PJ Jacobsen w satelickim zespole Hondy w WSBK i o tym, co zrobi Honda żeby wygrywać
0

Amerykanin PJ Jacobsen, zawodnik World Supersport, który w 2017 roku reprezentował MV Agustę, przenosi się do WSBK. Pojedzie w barwach satelickiego zespołu Hondy.

Mimo problemów w sezonie 2017 w WSS, Jacobsen posiada dobre zaplecze by przenieść się do topowej klasy. Amerykanin będzie reprezentował satalicki zespół Hondy, TripleM.

Jestem podekscytowany moim debiutem World Superbike wraz z TripleM. To świetna okazja żeby w końcu pościgać się w najmocniejszej klasie, a wszystko dzięki wsparciu ze strony Hondy. I ja i zespół będziemy debiutantami w WSBK w 2018, więc czeka nas sporo pracy – komentował w nocie prasowej Jacobsen.

Ta informacja jest o tyle ważne, że potwierdza zaangażowanie Hondy w WSBK, mimo tragicznego (i nie chodzi mi tylko o śmierć Nicky Haydena) sezonu 2017. Fabryczny zespół był w stanie zdobyć zaledwie 113 punktów w klasyfikacji konstruktorów i znalazł się na szarym końcu, za nie bezpośrednio wspieranymi przez fabrykę zespołami Aprili czy BMW. Dla porównania, zwycięski Kawasaki zebrało 599 punktów w tym roku.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Hondy był Stefan Bradl – 14. na liście zawodników.

W przyszłym roku barw Red Bull Hondy ma bronić Leon Camier, a plotka gminna niesie, że drugim zawodnikiem miałby być młody Amerykanin Jake Gage (które startował w miejsce Haydena podczas wyścigów na Magny-Cours i w Katarze). Jacobsen byłby dobrym uzupełnieniem jaki solidny zawodnik w satelickim teamie.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%