PJ Jacobsen w satelickim zespole Hondy w WSBK i o tym, co zrobi Honda żeby wygrywać

Amerykanin PJ Jacobsen, zawodnik World Supersport, który w 2017 roku reprezentował MV Agustę, przenosi się do WSBK. Pojedzie w barwach satelickiego zespołu Hondy.

Mimo problemów w sezonie 2017 w WSS, Jacobsen posiada dobre zaplecze by przenieść się do topowej klasy. Amerykanin będzie reprezentował satalicki zespół Hondy, TripleM.

Jestem podekscytowany moim debiutem World Superbike wraz z TripleM. To świetna okazja żeby w końcu pościgać się w najmocniejszej klasie, a wszystko dzięki wsparciu ze strony Hondy. I ja i zespół będziemy debiutantami w WSBK w 2018, więc czeka nas sporo pracy - komentował w nocie prasowej Jacobsen.

Ta informacja jest o tyle ważne, że potwierdza zaangażowanie Hondy w WSBK, mimo tragicznego (i nie chodzi mi tylko o śmierć Nicky Haydena) sezonu 2017. Fabryczny zespół był w stanie zdobyć zaledwie 113 punktów w klasyfikacji konstruktorów i znalazł się na szarym końcu, za nie bezpośrednio wspieranymi przez fabrykę zespołami Aprili czy BMW. Dla porównania, zwycięski Kawasaki zebrało 599 punktów w tym roku.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Hondy był Stefan Bradl - 14. na liście zawodników.

W przyszłym roku barw Red Bull Hondy ma bronić Leon Camier, a plotka gminna niesie, że drugim zawodnikiem miałby być młody Amerykanin Jake Gage (które startował w miejsce Haydena podczas wyścigów na Magny-Cours i w Katarze). Jacobsen byłby dobrym uzupełnieniem jaki solidny zawodnik w satelickim teamie.

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button