Honda przekazuje motocykl CBF600S gdańskiej samochodówce w celach edukacyjnych

Nie tylko teoria, ale również praktyka jest ważna!

W skrócie
  • Wyjątkowy gest polskiego oddziały Hondy, która wraz z dealerem Honda Pomirski przekazała Zespołowi Szkół Samochodowych w Gdańsku motocykl CBF600S
  • Dodatkowo do motocykla został dołączony także silnik z NSA700 oraz zawieszenie z modelu CBR600RR
  • Uczniowie klasy o profilu motocyklowym będą teraz podnosili swoje umiejętności korzystając z prawdziwego motocykla oraz podzespołów

Nauka jedynie z książek nigdy nie będzie tym samym, co doświadczenie i wiedza nabrana w praktyce. Dotyczy to wszystkich profesji, a nas zdecydowanie cieszą takie newsy, gdy topowy producent przekazuje swój motocykl oraz kilka kluczowych podzespołów na ręce szkoły samochodowej, aby uczniowe uczęszczający do klasy o profilu motocyklowym mogli podnosić swoje umiejętności na prawdziwych elementach pochodzących z jednośladu.

Czyste studiowanie wiedzy z książek nigdy nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, a szczególnie dobrze wiedzą o tym mechanicy zajmujący się samochodami osobowymi oraz motocyklami, którzy codziennie spotykają się z najróżniejszymi przypadkami. To właśnie nabrane doświadczenie przy rozbiórce, naprawach i diagnostyce sprawia, że dysponują oni niesamowitymi umiejętnościami i dodatkowo znają mnóstwo sztuczek, dzięki którym są w stanie błyskawicznie uporać się z usterkami w waszym motocyklu.

Wiedza wymaga jednak ogromnej liczby roboczogodzinach spędzonych nad najróżniejszymi przypadkami, a nabycie jej możliwe jest jedynie wtedy, gdy uczeń pracuje na prawdziwych elementach konstrukcyjnych. Honda postanowiła na dobre odmienić zajęcia praktyczne w jednej z gdańskich szkół, gdzie uczniowe oddziału o profilu motocyklowym już od przyszłego semestru podnosić swoje umiejętności będą wykorzystując prawdziwy jednoślad.

Najważniejsze informacje:

  1. Honda przekazała motocykl CBF600S oraz kompletny silnik z modelu NSA700 oraz zawieszenie z CBR600RR Zespołowi Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.
  2. Uczniowe klasy o profilu motocyklowym będą mogli uczyć się i podnosić swoje umiejętności korzystając z prawdziwych elementów konstrukcyjnych oraz jednośladu.
  3. Nauka teoretyczna połączona z praktyką przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przeczytaj również:

Honda obchodzi 75. urodziny – od przydomowego warsztatu do pioniera na rynku światowym [HISTORIA]

Honda wykazała się wyjątkowym gestem i przekazała motocykl CBF600S Zespołowi Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Możliwe było to dzięki zaangażowaniu pracowników polskiego oddziału Hondy oraz dealerstwa Honda Pomorski, które dynamicznie działa w obszarze województwa pomorskiego. Teraz uczniowe klasy o profilu motocyklowym będą mogli zdobywać wiedzę i szlifować umiejętności mechanika jednośladów na bazie prawdziwych elementów konstrukcyjnych.

To nie jest jednak koniec dobrych wiadomości dla adeptów mechaniki motocyklowej uczęszczających do ZSS w Gdańsku, gdyż oprócz kompletnego motocykla przekazany został również silnik pochodzący z modelu NSA700, zawieszenie z Hondy CBR600RR oraz pełna dokumentacja techniczna do modelu CBF600S, NSA700 oraz CMX 500. Teraz zacznie się prawdziwa szkoła, a przykłady awarii i usterek będą analizowane na przykładzie prawdziwego motocykla. Takich mechaników nam właśnie potrzeba, którzy poza ukończeniem szkoły i przyswojeniem sporej wiedzy teoretycznej będą posiadali już podstawową wiedzę praktyczną. Brawo Honda!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button