Umowa kupna-sprzedaży motocykla 2021 [Wzór PDF oraz DOC]

Gotowe wzory i druki do pobrania od Jednoślad.pl

Wzór umowy kupna-sprzedaży motocykla lub samochodu na 2019 rok. Wystarczy kliknąć i pobrać! 

Procedura zakupu lub sprzedaży motocykla nie należy do najbardziej skomplikowanych, oczywiście poza stwierdzeniem czy dany model warty jest swojej ceny lub czy pieniądze które proponuje kupujący odpowiadają wartości pojazdu. Należy jednak pamiętać, aby spisać umowę, która zabezpiecza w odpowiedni sposób obie strony. To bardzo istotna kwestia przy okazji sprzedaży/zakupu motocykla.

Gotowy wzór umowy ułatwia zakup/sprzedaż motocykla

Pewnie niejednokrotnie jakoś szczególnie nie planowałeś, ale wybrałeś się na oględziny motocykla, lub zaskoczył Cię ktoś kto bez większych ceregieli pojawił się w Twoim garażu z ofertą zakupu Twojego sprzętu. Cóż, w takim przypadku pewnie nie byłeś przygotowany na papierologię związaną z zakupem czy sprzedażą jednośladu. To najczęściej prowadzi do podpisania umowy spisanej na kolanie na kartce papieru. To spory błąd, ponieważ dobry wzór umowy zabezpieczy Cię przed różnymi najbardziej wymyślnymi patologiami związanymi z handlem jednośladami.

Poniżej znajdziesz wzór umowy kupna-sprzedaży motocykla. Wystarczy ściągnąć, wydrukować i wypełnić!

Potrzebujesz spisać umowę kupna-sprzedaży jednośladu? Wystarczy skorzystać z przygotowanego przez nas gotowego formularza, który dostępny jest w dwóch dogodnych wersjach.
Pamiętaj, że w 2020 roku należy obligatoryjnie zgłosić kupno pojazdu do urzędu skarbowego przed upływem jednego miesiąca od daty podpisania umowy. Kara za spóźnienie to nawet 1000 zł.

Pamiętać należy także o podatku od czynności cywilno-prawnych, tak zwanym PCC-3. To na kupującym spoczywa konieczność zgłoszenia faktu do urzędu skarbowego oraz zapłata podatku. 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button