Aktualnie czytasz:
Kierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz…
5

Kierowcy zatrzymują samochody na autostradzie A2. Powód? Padał deszcz…

autor: Przemysław Borkowski11 czerwca 2018

Kolejny raz dochodzi do sytuacji, w której kierowcy widząc opady deszczu… zatrzymują się na autostradzie. Czy osoba niepotrafiąca jeździć w deszczu powinna mieć prawo jazdy?

Wczoraj doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na autostradzie A2 w województwie lubuskim.  Spłoszeni deszczem kierowcy samochodów postanowili… zatrzymać się. Metoda działania jest dość prosta: zatrzymuję się, włączam światła awaryjne i czekam aż przestanie padać.

Oczywiście, myśląca osoba od razu widzi potencjalne zagrożenie. Nie bez powodu zatrzymywanie się na drogach ekspresowych i autostradach jest surowo zabronione. W warunkach ograniczonej widoczności tym bardziej ryzyko wystąpienia wypadku jest jeszcze większe.

Warto zadać sobie dodatkowe pytanie: na ile osoba za kółkiem potrafi panować nad pojazdem, jeśli jazda w deszczu (na wprost, po autostradzie!) jest dla niej zbyt dużym wyczynem.

 
Czytaj
REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.

Przykład podobnego zachowania z maja tego roku, także autostrada A2: 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
3%
Interesujące
6%
heh...
3%
Że co?
65%
Grrrr!
3%
Smutne
6%
 • Zdjęcie profilowe ANDRE
  12 czerwca 2018 at 09:55

  Zidentyfikować po numerach i zabrać prawo jazdy.

 • Max
  12 czerwca 2018 at 14:43

  Niepojęte. Zabrać debilom prawa jazdy, bezwarunkowo.

 • Jola
  14 czerwca 2018 at 16:27

  No ale przecież rozpuści im się lakier i wosk spłynie.

 • Piotr
  14 czerwca 2018 at 20:03

  zwalnia się podczas takiej ulewy do 40 km/h zachowuje większe odstępy miedzy pojazdami ale się jedzie !!! A nie awaryjne i stawanie na drodze!! Wycieraczki mają chyba sprawne , na po filmie widać że całkiem porządne fury stały..

 • Zdjęcie profilowe
  piechotw
  29 lipca 2018 at 01:10

  nie wiem. rozumiem, ze czasem deszcz jest taki ze nic nie widac , i moze lepiej sie zatrzymac. ja raczej dojechalbym do MOP-a i tam się zatrzymal zgodnie z przepisami. Kiedys gdy jechalem 125-tka miedzy `Czestochowa a Krakowem złapał mnie deszcz. Opad ciągly, czekanie nic by nie dalo. Mimo pelengo stroju mtocyklowego i wkladki przeciwdeszczowej zmoklem do samych j…j. Dojechalem na granicy wytrzymalosci fizcznej i wyziebienia. ale to byl motor.