Aktualnie czytasz:
Bruksela chce zabronić jazdy na motocyklach
1

Belgijski rząd chce usunąć motocykle z dróg swojej stolicy. Powód? Są nieekologiczne. 

Belgijskie ministerstwo środowiska chce zakazać poruszania się motocyklami po ulicach Brukseli po opublikowaniu francuskiego raportu nt. emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu oraz cząstek stałych przez motocykle. Według wspomnianego raportu motocykle generują sześciokrotnie więcej tlenków azotu i jedenastokrotnie więcej dwutlenku węgla.

Belgijski odpowiednik naszego PZM szybko odpowiada: to prawda, ponieważ do tej pory spełniały – zgodnie z przepisami – normy emisji spalin Euro 4, a raport porównuje je z normą Euro 6. Reprezentujący związek motorowy dodają, że ruch ministerstwa środowiska to „czysta prowokacja”.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

W dyskusji pojawiają się ciekawe głosy. Philippe Dehennin z w/w federacji przypomina, że gdyby 10% użytkowników brukselskich dróg przesiadło się na motocykle to zakorkowanie zmniejszyłoby się o 40%. W takiej sytuacji ciężko mówić o tym, że ministerstwo środowiska kieruje się względami czysto ekologicznymi. Zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, że od 2020 roku wszystkie nowe motocykle będą spełniały normy Euro 5…

Oryginalny artykuł do znalezienia na: Visordown

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

 

 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
9%
Że co?
45%
Grrrr!
45%
Smutne
0%