Aktualnie czytasz:
Bruksela chce zabronić jazdy na motocyklach
1

Belgijski rząd chce usunąć motocykle z dróg swojej stolicy. Powód? Są nieekologiczne. 

Belgijskie ministerstwo środowiska chce zakazać poruszania się motocyklami po ulicach Brukseli po opublikowaniu francuskiego raportu nt. emisji dwutlenku węgla, tlenków azotu oraz cząstek stałych przez motocykle. Według wspomnianego raportu motocykle generują sześciokrotnie więcej tlenków azotu i jedenastokrotnie więcej dwutlenku węgla.

Belgijski odpowiednik naszego PZM szybko odpowiada: to prawda, ponieważ do tej pory spełniały – zgodnie z przepisami – normy emisji spalin Euro 4, a raport porównuje je z normą Euro 6. Reprezentujący związek motorowy dodają, że ruch ministerstwa środowiska to „czysta prowokacja”.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

W dyskusji pojawiają się ciekawe głosy. Philippe Dehennin z w/w federacji przypomina, że gdyby 10% użytkowników brukselskich dróg przesiadło się na motocykle to zakorkowanie zmniejszyłoby się o 40%. W takiej sytuacji ciężko mówić o tym, że ministerstwo środowiska kieruje się względami czysto ekologicznymi. Zwłaszcza jeśli dodamy do tego fakt, że od 2020 roku wszystkie nowe motocykle będą spełniały normy Euro 5…

Oryginalny artykuł do znalezienia na: Visordown

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 

 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
45%
0%