Komentarz: Będzie zakaz sprzedaży dwusuwów. Koniec motorowerów 2T: Social 14 Jednoślad.pl

Jednoślad.pl jako pierwszy doniósł o tym co niesie ze sobą wejście w życie rozporządzenia UE 168/2013. Zakaz emisji cząstek stałych przez silniki dwusuwowe sprawia, że wszystkie skutery i motorowery z silnikami 2T mają zniknąć z rynku. Dziś poznajcie nasz komentarz wideo.

Nasze wcześniejsze doniesienie zbulwersowały całą branżę oraz Użytkowników i sympatyków jednośladów z napędem dwusuwowym. Wciąż otrzymujemy mnóstwo maili i pytań w tej sprawie. Główne dotyczą one kwestii pojazdów już eksploatowanych oraz rynku wtórnego. Uspokajamy. Nowe normy emisji dotyczą tylko nowych jednośladów.

Przypomnijmy: Tylko do końca 2016 roku będzie możliwość zakupu nowego motoroweru, albo skutera z silnikiem dwusuwowym. Za nieco ponad rok wchodzi w życie nowe rozporządzenie Komisji Europejskiej, która nakazuje, aby wszystkie jednoślady spełniały normy emisji spalin Euro 4.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Już wcześniej komentowaliśmy te doniesienia, wskazując na daleko idącą nadgorliwość ze strony europejskich urzędników. Mamy tu bowiem do czynienia z niewielkimi jednostkami napędowymi, które rocznie pokonują w większości krajów Unii niewielkie ilości kilometrów.

Inne publikacje na ten temat:

13 opinii

  1. Z jednej strony stracimy możliwość kupowania dwusuwów, ale z drugiej mamy dostęp do jednośladów o większej pojemności. Chociaż żal będzie nieśmiertelnych torosów f16, po tym jak znikną z półek w supermarketach.

  2. To teraz tylko cierpliwie czekać do ostatnich dni na promocję,bo przecież importer jak nie sprzeda do końca 2016 to zostanie z ręką w nocniku a wszystkich raczej nie zarejestruje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button