Bezpieczeństwo na drogach 2020: Robert Kubica twarzą rządowych zmian?

Robert Kubica twarzą rządowych zmian w prawie drogowym. Premier Morawiecki opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia ze spotkania z zawodnikiem F1, sugerując że Kubica może zostać ambasadorem nadchodzących zmian.

W zeszłym tygodniu premier Morawiecki spotkał się z Robetem Kubicą by rozmawiać nt. bezpieczeństwa na polskich drogach. Prezes Rady Ministrów sugerował, że Kubica mógłby zostać ambasadorem nadchodzących zmian w prawie drogowym.

Zmiany w prawie drogowym w 2020: Dlaczego to ważne?

W listopadzie premier Morawiecki i mówił o konieczności zmian w przepisach. Wśród nich miały być: obowiązkowa jazda na suwak (wprowadzono), korytarz życia (wprowadzono), ochrona prawna pieszych przed przejściem (w pracach), jednolite ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w dzień i w nocy oraz możliwość odbierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym. Dostanie mówiono także wyższych mandatach, z opcja uzależnienia ich od zarobków kierowcy.

Oczywiście wszelkie zmiany będą dotykać także motocyklistów.

Fot: orlenteam.pl

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button