Aktualnie czytasz:
Naklejka „PL” na szybie w 2018. Jak z nią w końcu jest? Obowiązkowa czy nie?
0

W sieci pojawiło się sporo informacji o tym, że naklejka „PL”, relik przeszłości, miałaby wrócić i być wymaganym wyposażeniem samochodu. Wszystko w związku z wprowadzeniem w życie rozporządzenia z 11 grudnia 2017 roku, które zaczęło działać wraz z 1 stycznia roku bieżącego i w sposób niejasny reguluje sprawę.

To jak to jest z tą naklejką „PL” na szybie? W przeszłości była obowiązkowym wyposażeniem auta, ale już dawno o niej zapomnieliśmy (o zielonym listu w sumie też, a wraca…).

Sprawę poruszyła Interia.pl dosłownie kilka dni temu, sugerując, że wraz z wprowadzeniem nowego rozporządzenia w życie, pozostawiono lukę, która wymusza posiadanie naklejki „PL” na szybie.

Jak informuje portal prawodrogowe.pl, rozwiewając wszelkie wątpliwości, nowe rozporządzenie z 11 grudnia 2017 roku najzwyczajniej nie powtarza wymogów konwencji wiedeńskiej, która sprawę reguluje. A według konwencji oznaczenie państwa znajduje się na tablicy rejestracyjnej i nie muszą być powtarzane w innym miejscu z tyłu pojazdu.

 
Czytaj
REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!

Oznacza to także, że pojazdy posiadające czarne tablice rejestracyjne muszą posiadać naklejkę „PL” z tyłu. Oczywiście naklejka wymagana jest w przypadku podróży do państw nieobjętych konwencją wiedeńską.

Pointując: nie, naklejka „PL” nie jest wymagana po zmianie przepisów. 

Źródło: prawodrogowe.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
8%