Aktualnie czytasz:
Usługa „Sprawdź punkty karne” przez Internet od kwietnia 2017: Potrzebny będzie profil zaufany eGO
3

Sprawdzanie punktów karnych online będzie dostępne jedynie dla osób posiadających tak zwany profil zaufany eGO. Dobra informacja jest taka, że wkrótce będzie go można otrzymać za pośrednictwem większości polskich banków.

Profil zaufany eGO stanowi autoryzację naszej osoby w elektronicznych systemach rządowych. Dotychczas był wydawany jedynie w urzędach po weryfikacji naszej tożsamości przy pomocy dowodu osobistego. Dziś taki certyfikat posiada w Polsce około 700 000 obywateli. Dlaczego tak niewielu? Ponieważ jego uzyskanie wymagało od osobistego stawiennictwa.

Od niedawna profil zaufany można uzyskać poprzez PKO, ING oraz Millennium. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada jednak, że wkrótce lista banków ulegnie znacznemu rozszerzeniu. Dzięki tej operacji dostęp do takiej usługi będzie miało prawie 70% osób korzystających z bankowości elektronicznej.

Strona internetowa „Sprawdź punkty karne” będzie umożliwiała kierowcy bieżące śledzenie swojego salda online. Serwis da także możliwość sprawdzenia terminu ich wygaśnięcia.

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Uważaj na oszustów.

Wiele osób nabiera się na strony internetowe, które już dziś „oferują” sprawdzenie stanu naszego konta za SMS. Sprawdziliśmy czy to działa, oczywiście z wiadomym skutkiem. Pamiętaj, że informacje dotyczące naszych punktów karnych posiada wyłącznie Komenda Główna Policji.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
14%
Interesujące
71%
heh...
0%
Że co?
14%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Krzysiek
  3 marca 2017 at 06:36

  A ja to olewam!Mam prawko od 92r i nie zapłaciłem żadnego mandatu i nie kolekcjonuję punktów!Nie będę nabijał kasy urzędasom!Można?I wam to polecam!

  • lubiecyfrowo
   3 marca 2017 at 12:23

   Krzysiek, profil zaufany jest darmowy, wystarczy, że zalogujesz się w swojej bankowości elektronicznej i złożysz wniosek (o ile Twój bank obsługuje PZ).

   • hoterio
    4 marca 2017 at 00:25

    Chodziło mu o to że nie musi sprawdzać ile ma punktów karnych bo ani jednego jeszcze nie dostał.