Aktualnie czytasz:
Tańsze OC 2018? Nic prostszego! Wystarczy, że dorobisz się dziecka
2

Według analizy najpopularniejszej na rynku porównywarki cen OC, Rankomat.pl, najłatwiejszym sposobem na znaczące obniżenie ceny OC w 2018 roku jest dorobienie się dwójki dzieci i kilku siwych włosów. Czyli tańsze OC 2018 na wyciągnięcie ręki…

Osobiście jako przyszły ojciec (już tuż-tuż!) to w sumie się cieszę. Ale nie każdego te informacje mogą cieszyć tak bardzo jak mnie. Według raportu Rankomat.pl trzy główne czynniki, poza bezszkodową jazdą oczywiście, mają wpływ na cenę OC. Pierwszym z nich jest oczywiście wiek kierowcy. Młodzi płacą najwięcej, a wraz ze wzrostem wieku ceny spadają (co nieco podważa teorię o tym, że starsi kierowcy powodują niebezpieczeństwo na drogach – jeśli by tak było, ubezpieczyciele by nie przepuścili takiej okazji).

Różnica pomiędzy młodym kierowcą (do 25 roku życia), a kierowcą z segmentu 36-45 lat to… 1300 zł! Sami zobaczcie na przygotowanej przez Rankomat grafice:

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Kolejną zmienną jest stan cywilny kierowcy. Już ustaliliśmy, że jeśli jesteś młodym kierowcą to masz pod górkę. Młody kierowca bez współmałżonka ma podwójne pod górkę:

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Na koniec cena OC, a liczba dzieci. Tutaj kolejna zależność – nim więcej dzieci, tym taniej. Co mnie akurat cieszy…

Tańsze OC 2018

Mamy proste rozwiązanie, na które każdy ma wpływ: wziąć ślub z drugą połówką i prędko zrobić sobie gromadkę dzieci. Niższa cena OC gwarantowana.

A odkładają żarty na bok, warto też zwrócić uwagę jak ceny OC w 2017 roku rosły w stosunku do roku 2016.

Źródło: Rankomat.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
10%
0%
30%
  • artk2
    6 lutego 2018 at 17:33

    Nic PROSTSZEGO!!!

  • jerzyk
    9 lutego 2018 at 23:04

    to jest idiotyzm… ja tam wolępłacić tylko za tojak jeżdże, więc ta opcja z Yanosika była dla mnie najbardziej sprawiedliwa… to jest głupie żeby o wysokości stawki decydowała ilość dzieci…