Aktualnie czytasz:
Tańsze OC 2018? Nic prostszego! Wystarczy, że dorobisz się dziecka
2

Według analizy najpopularniejszej na rynku porównywarki cen OC, Rankomat.pl, najłatwiejszym sposobem na znaczące obniżenie ceny OC w 2018 roku jest dorobienie się dwójki dzieci i kilku siwych włosów. Czyli tańsze OC 2018 na wyciągnięcie ręki…

Osobiście jako przyszły ojciec (już tuż-tuż!) to w sumie się cieszę. Ale nie każdego te informacje mogą cieszyć tak bardzo jak mnie. Według raportu Rankomat.pl trzy główne czynniki, poza bezszkodową jazdą oczywiście, mają wpływ na cenę OC. Pierwszym z nich jest oczywiście wiek kierowcy. Młodzi płacą najwięcej, a wraz ze wzrostem wieku ceny spadają (co nieco podważa teorię o tym, że starsi kierowcy powodują niebezpieczeństwo na drogach – jeśli by tak było, ubezpieczyciele by nie przepuścili takiej okazji).

Różnica pomiędzy młodym kierowcą (do 25 roku życia), a kierowcą z segmentu 36-45 lat to… 1300 zł! Sami zobaczcie na przygotowanej przez Rankomat grafice:

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Kolejną zmienną jest stan cywilny kierowcy. Już ustaliliśmy, że jeśli jesteś młodym kierowcą to masz pod górkę. Młody kierowca bez współmałżonka ma podwójne pod górkę:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Na koniec cena OC, a liczba dzieci. Tutaj kolejna zależność – nim więcej dzieci, tym taniej. Co mnie akurat cieszy…

Tańsze OC 2018

Mamy proste rozwiązanie, na które każdy ma wpływ: wziąć ślub z drugą połówką i prędko zrobić sobie gromadkę dzieci. Niższa cena OC gwarantowana.

A odkładają żarty na bok, warto też zwrócić uwagę jak ceny OC w 2017 roku rosły w stosunku do roku 2016.

Źródło: Rankomat.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
10%
Interesujące
40%
heh...
10%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
30%
  • artk2
    6 lutego 2018 at 17:33

    Nic PROSTSZEGO!!!

  • jerzyk
    9 lutego 2018 at 23:04

    to jest idiotyzm… ja tam wolępłacić tylko za tojak jeżdże, więc ta opcja z Yanosika była dla mnie najbardziej sprawiedliwa… to jest głupie żeby o wysokości stawki decydowała ilość dzieci…