Święta 2017: Na drogach zginęły 42 osoby, blisko 900 nietrzeźwych

Kolejne tragiczne statystyki z polskich dróg. Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia na drogach doszło do 373 wypadków, w wyniku których 42 osoby zginęły, a 447 zostało rannych. Funkcjonariusze policji zatrzymali aż 883 nietrzeźwych kierowców. To wyniki tylko nieco lepsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku. 

Niestety, nie do wszystkich dotarły nasze apele o zachowanie szczególnej ostrożności. Mieliśmy do czynienia z wypadkami, w których za jednym razem zginęło kilka osób. W dużej mierze byli to piesi. Dlatego apeluję do pieszych, aby nosili odblaskowe elementy, ponieważ kierowcy w okresie jesienno-zimowym często mają problem z dostrzeżeniem pieszego na drodze – komentował sytuację dla TVN24.pl rzecznik KGP, Antoni Rzeczkowski.

W zeszłym roku w tym samym okresie w 428 wypadkach zginęły 53 osoby i 504 zostało rannych. Nawet jeśli tegoroczna sytuacja jest korzystniejsza, to nadal mówimy o 42 osobach, które zginęły w krótkim czasie na polskich drogach.

W tym roku, jak zauważył rzecznik Rzeczkowski, dochodziło także do śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych. Do jednego z takich zdarzeń doszło w Kołybce, gdzie 22-latek śmiertelnie potrącić dwie kobiety i dziewczynkę na pasach.

Policja zachęca do noszenia odblasków po zmroku – nie tylko w miejscach słabej widoczności, ale także w mieście.

Źródło: prawodrogowe.pl, TVN24.pl, x-news

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button