Aktualnie czytasz:
Święta 2017: Na drogach zginęły 42 osoby, blisko 900 nietrzeźwych
0

Kolejne tragiczne statystyki z polskich dróg. Podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia na drogach doszło do 373 wypadków, w wyniku których 42 osoby zginęły, a 447 zostało rannych. Funkcjonariusze policji zatrzymali aż 883 nietrzeźwych kierowców. To wyniki tylko nieco lepsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku. 

Niestety, nie do wszystkich dotarły nasze apele o zachowanie szczególnej ostrożności. Mieliśmy do czynienia z wypadkami, w których za jednym razem zginęło kilka osób. W dużej mierze byli to piesi. Dlatego apeluję do pieszych, aby nosili odblaskowe elementy, ponieważ kierowcy w okresie jesienno-zimowym często mają problem z dostrzeżeniem pieszego na drodze – komentował sytuację dla TVN24.pl rzecznik KGP, Antoni Rzeczkowski.

W zeszłym roku w tym samym okresie w 428 wypadkach zginęły 53 osoby i 504 zostało rannych. Nawet jeśli tegoroczna sytuacja jest korzystniejsza, to nadal mówimy o 42 osobach, które zginęły w krótkim czasie na polskich drogach.

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

W tym roku, jak zauważył rzecznik Rzeczkowski, dochodziło także do śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych. Do jednego z takich zdarzeń doszło w Kołybce, gdzie 22-latek śmiertelnie potrącić dwie kobiety i dziewczynkę na pasach.

 
Czytaj
REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.

Policja zachęca do noszenia odblasków po zmroku – nie tylko w miejscach słabej widoczności, ale także w mieście.

Źródło: prawodrogowe.pl, TVN24.pl, x-news

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%