Aktualnie czytasz:
Białystok: policjant dzwonił do znajomego dokąd ma wysłać lawetę.
0

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku miał przyjmować pieniądze w zamian za informacje o kolizjach i wypadkach drogowych, które przekazywał znajomemu zajmującego się holowaniem pojazdów. Został usunięty ze służby, grozi mu do 10 lat więzienia.

Według informacji, do których dotarła stacja TVN24, policjant, kiedy pełnił dyżur, otrzymywał informacje o stłuczce lub wypadku, a następnie z telefonu na kartę dzwonił do znajomego przedsiębiorcy prowadzącego firmę z pomocą drogową. Chodziło o to, żeby laweta znajomego dojechała na miejsce stłuczki szybciej niż konkurencja.

Według Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Wojciech B. w okresie od kwietnia 2012 do października 2013 r. przyjął od Wojciecha S. co najmniej siedemnastokrotnie korzyść majątkową w łącznej kwocie nie mniejszej niż 5000 zł w zamian za przekazywanie informacji.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego policjant początkowo przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale ostatecznie zmienił swoje stanowisko, stwierdzając, że nie przyznaje się do jego popełnienia. Stwierdził, że była to przysługa koleżeńska, a drobne kwoty, które otrzymywał, to pożyczka.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Do winy przyznał się natomiast przedsiębiorca zajmujący się holowaniem pojazdów, złożył wyjaśnienia i wniosek o dobrowolne poddanie się karze (2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, grzywnę w wysokości 6000 złotych oraz obciążenie opłatami i kosztami sądowymi).

Policjant został wydalony ze służby. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Policjantowi grozi kara więzienia od roku do 10 lat.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
33%
0%