Rusza ogólnopolska akcja policji skierowana przeciwko kierowcom jednośladów

Przez dłuższy czas motocykliści będą na oku funkcjonariuszy policji

W skrócie
  • Rusza ogólnopolska akcja policji skierowana do wszystkich kierowców jednośladów
  • Akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu" potrwa do 20 czerwca
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie www.jednoslad.pl

Piękna pogoda za oknem sprawiła, że na drogach pojawiło się mnóstwo kierowców najróżniejszych jednośladów. W celu poprawy bezpieczeństwa policjanci rozpoczęli ogólnopolską akcję o nazwie “Jednośladem bezpieczenie ocelu”, która skierowana jest zarówno do motocyklistów, rowerzystów, ale także osób poruszających się hulajnogami elektrycznymi. 

Rekordowo wysokie temperatury w Polsce sprawiły, że na drogach zaroiło się od motocyklistów. To właśnie pierwsze dni po zimowej przerwie są najtrudniejsze, a wszystko za sprawą zapomnienia najważniejszych zasad jazdy, zachowania jednośladu i przede wszystkim sporej ilości piasku na jezdni. Łatwo jest zatem o wstydliwego paciaka i tym samym przedwczesne zakończenie nadchodzącego dopiero sezonu motocyklowego. Policjanci doskonale o tym wiedzą, dlatego przez najbliższe dni chcą zwrócić szczególną uwagę na kierowców jednośladów, przypominając im najważniejsze zasady, zachowania oraz zagrożenia.

Czy takie akcje są potrzebne? Wszystkie przedsięwzięcia, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach są bardzo ważne. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało statystyki, z których wynika, że całym 2023 roku zginęło 154 rowerzystów, 189 motocyklistów, 41 osób poruszających się motorowerami i 3 osoby jadące hulajnogami elektrycznymi.

Najważniejsze informacje:

  1. Rusza ogólnopolska akcja policji “Jednośladem bezpiecznie do celu”, która skierowana jest do kierowców wszystkich jednośladów.
  2. Akcja potrwa do 20 czerwca.
  3. Zdecydowanie zwiększona zostanie liczba kontroli drogowych, ale pojawią się również spoty reklamowe.

Przeczytaj również:

Czy można jeździć motorem po lesie?

Aby znacznie poprawić bezpieczeństwo kierowców jednośladów na drogach właśnie rozpoczęła się ogólnopolska akcja, która ma uświadamiać wszystkim użytkownikom jednośladów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, ale również przypominać o zagrożeniach, które są z tym związane. Promowany będzie na specjalnych spotach reklamowych również poprawny ubiór, używanie certyfikowanych kasków oraz korzystanie z odblasków. Dodatkowo pojawią się również apele o zachowanie rozsądku i nie stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na drodze, ale również o przestrzeganie obowiązujacych przepisów szczególnie dotyczących prędkości i pierwszeństwa przejazdu. Podkreślane będzie również zachowanie wyjątkowej ostrożności oraz korzystanie z zasady ograniczonego zaufania.

Jednośladów na naszych drogach jest coraz więcej. Kierują nimi osoby w różnym wieku, w tym też niepełnoletnie. Jednak każdy użytkownik tego typu pojazdu powinien mieć na uwadze, że uczestnicząc w wypadku drogowym narażony jest na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Bądźmy świadomi tego, że na drodze każde zdarzenie z udziałem którejś z tych osób może nieść za sobą tragiczne skutki. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, ograniczone zaufanie, ale także wzajemny szacunek i tolerancja uczestników ruchu drogowego.

W ramach akcji “Jednośladem bezpiecznie do celu” zdecydowanie zwiększona zostanie liczba kontroli policyjnych, ale również specjalne plakaty pojawią się przy głównych drogach, dworcach kolejowych, stacjach paliw, ale również centrach handlowych.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button