Aktualnie czytasz:
Yamaha TDM 850: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Yamaha TDM 850 to motocykl produkowany od 1991 przez japoński koncern. W kolejnych generacjach wprowadzano wiele zmian, które umiejscowiły ten jednoślad na pograniczu motocykli typu enduro, motocykla sportowego oraz turystycznego. W efekcie zaliczany jest on to turystycznych enduro, ale to nie do końca go dobrze definiuje.

Tak duży rozrzut stylistyczny tworzy ciekawy efekt. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście ciężko zaklasyfikować motocykl do jakiegokolwiek typu, ponieważ ma z każdej grupy po trochu w swoim designie. Zdania co do urody motocykla są podzielone, dla niektórych jest piękny, a dla innych to jeden z najbrzydszych jednośladów. W pierwszej generacji Yamaha zamontowała w jednośladzie charakterystyczne wyłupiaste reflektory przez co maszyna była przez złośliwych porównywana do... żaby.

Yamaha TDM 850 otrzymała silnik w spadku po modelu Yamaha XTZ 750. Był to dwucylindrowy rzędowiec o pojemności 849 cm3. Silnik chłodzony był cieczą. Początkowo jego moc maksymalna wynosiła 78 KM. Po pięciu latach produkcji moc zwiększono do 80 KM, a w 2002 roku do finalnych 86 KM. Moment obrotowy wynosił 89 Nm przy 6000 obrotach na minutę. Motocykl przyspiesza przyjemnie nawet z niskich obrotów. Prędkość maksymalna, do której jest w stanie rozpędzić się jednoślad wynosi 207 km/h. Skrzynia biegów w tym modelu jest sześciostopniowa. Sprzęgło zastosowano wielotarczowe, mokre.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Szczegóły
Dane techniczne

Marka  Yamaha
Model TDM 850
Pojemność 849 cm3
Silnik Dwucylindrowy rzędowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 78-86 KM
Ilość miejsc 2
Typ Turystyczne enduro
Rozruch elektryczny
Waga 190 kg

Jaka jest Twoja reakcja?
71%
7%
0%