125 ccm
Aktualnie czytasz:
Czterokrotny wzrost rejestracji motocykli 125 ccm: Statystyki sprzedaży motocykli i motorowerów 09.2015
0

Sezonowy trend sprzedaży nowych motocykli o pojemności do 125 ccm nadal jest widoczny w najnowszym raporcie PZPM. Licząc rok do roku w sezonie 2015 (styczeń – wrzesień) zarejestrowano o 387,7% więcej jednośladów niż analogicznym okresie 2014.

Zauważalna jest zmiana na podium liderów. Do grona pierwszej trójki awansował Zipp. Drugi w kolejności nadal pozostaje Junak, a na czele marka Romet. W czasie 9 miesięcy roku 2015 ogółem zarejestrowano ponad 15 000 nowych motocykli i skuterów segmentu 125 ccm. Jak na polskie warunki jest to niespotykana dotąd skala.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

 Nowe MOTOCYKLE – ranking marek wg DCC – 2015 narastająco
 Pojemność silnikaMarkaStyczeń-Wrzesień
 20152014Zmiana
r/r
2015
Udział %
2014
Udział %
 
 <=125cm3ROMET MOTORS43121048311,5%  
  JUNAK3772491668,2%  
  ZIPP1033181470,7%  
  pozostałe marki60221384335,1%  
 <=125cm3 Suma 151393104387,7%74,1%37,3%

 

Klasa 125 wpływają także na statystyki sprzedaży nowych motocykli ogółem. 74% rejestrowanych jednośladów stanowiły te, które można prowadzić na prawo jazdy B.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

 

Nowe* MOTOCYKLE – ranking marek – 2015 narastająco
PozycjaMarkaStyczeń-Wrzesień
2015Udział %2014Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS457222,4%149017,9%206,8%
2JUNAK382518,7%5536,7%591,7%
3YAMAHA18068,8%110113,2%64,0%
4HONDA13856,8%83310,0%66,3%
5KYMCO10495,1%4245,1%147,4%
6ZIPP10335,1%2693,2%284,0%
7BMW9924,9%87110,5%13,9%
8SUZUKI5802,8%4135,0%40,4%
9KTM5522,7%4014,8%37,7%
10KAWASAKI5512,7%4935,9%11,8%
RAZEM 1-101634580,0%684882,4%138,7%
POZOSTAŁE MARKI408420,0%146617,6%178,6%
RAZEM20429100%8314100%145,7%

 

Bez zmian pozostaje spadkowy trend rejestracji nowych motorowerów i skuterów 50 ccm. Zmiany legislacyjne skuteczne odwodzą polskiego klienta od zakupu małolitrażowego jednośladu. Spadek jest gwałtowny i zauważalny i nadal oscyluje na poziomie -33%.

Nowe MOTOROWERY – ranking marek – 2015 narastająco
PozycjaMarkaStyczeń-Wrzesień
2015Udział %2014Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS925337,04%1424538,15%-35,0%
2ZIPP422416,91%414111,09%2,0%
3JUNAK395715,84%453212,14%-12,7%
4TOROS11624,65%408910,95%-71,6%
5TAOTAO9973,99%12943,47%-23,0%
6KYMCO7382,95%9972,67%-26,0%
7WONJAN6382,55%12013,22%-46,9%
8FERRO5242,10%4211,13%24,5%
9WANGYE3481,39%6021,61%-42,2%
10LONGJIA3181,27%5971,60%-46,7%
RAZEM 1-102215988,7%3211986,0%-31,0%
POZOSTAŁE MARKI282011,3%522014,0%-46,0%
RAZEM24979100%37339100%-33,1%
Źródło: analizy PZPM na podstawie danych CEP, MSW
UWAGA:* przyjęto – nowe motorowery tj. bez daty pierwszej rejestracji za granicą i nie starsze niż 3 lata

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%