Oficjalnie: Mistrzostwa Świata Enduro Super Series. Extreme enduro i klasyczne enduro w jednym miejscu

Nieco pomyliłem się w moich wyliczeniach, bo zakładałem, że nowa, przyszłoroczna seria będzie nosić nazwę Red Bull Hard Enduro Championship. Postanowiono jednak stworzyć zupełnie nową serię w oparciu o największe imprezy enduro na świecie. Takie jak Erzberg, Romaniacs czy 111 Megawatt. 

ZOBACZ TAKŻE: Tadeusz Błażusiak wraca do ścigania!

Tadeusz Błażusiak w wypowiedziach dotyczących swojego powrotu do ścigania mówił, że 2018 rok będzie bardzo ciekawy. Osobiście byłem przekonany, że Red Bull rozszerzy swoją nieoficjalną serię Red Bull Hard Enduro Championship. Postanowiono - może i słusznie - stworzyć mistrzostwa, które przynajmniej bezpośrednio nie są związane tak mocno z marką. W taki oto sposób w przyszłym roku najlepsi zawodnicy będą mogli ścigać się w Word Enduro Super Series (WESS). Promotorem serii jest spółka WESS Promotion GmbH, a na jej czele stoją osoby związane wcześniej z KTM-em (Winfried Kerschhaggl i Philipp Stossier).

Sezon będzie składał się z 8. imprez, z których pierwsza odbędzie się 11-13 maja w Portugalii podczas Extreme XL Lagares. Format będzie zróżnicowany w zależności od danych zawodów (extreme enduro, cross country, klasyczne enduro, wyścigi po plażach), ale zawodnicy będą zbierali punkty do klasyfikacji generalnej. Punkty będą przydzielane od 1 do 250 miejsca. Dlaczego do 250 miejsca? Ponieważ w imprezach serii WESS udział może wziąć każdy.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Tak jak w przypadku Erzberg Rode czy 111 Metawatt, profesjonaliści staną ramię w ramię z amatorami. Bez licencji, bez specjalnych wymogów. I to, moim zdaniem, będzie gwoździem do trumny Mistrzostw Świat Enduro - promowanych przez francuskie ABS i sankcjonowanych przez FIM (czyt. większy PZMot).

Swój udział, co było do przewidzenia, potwierdziły fabryczne zespołu KTM-a (Taddy Blazusiak, Josep Garcia, Jonny Walker, Cody Webb i Nathan Watson) oraz Husqvarny (Colton Haaker, Graham Jarvis, Alfredo Gomez i Billy Bolt).

World Enduro Super Series – kalendarz 2018:

  1. Extreme XL Lagares (Portugalia) - 11-13.05
  2. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble (Austria) - 31.05 - 03.06
  3. Trefle Lozerien AMV (Francja) - 08-10.06
  4. Red Bull Romaniacs (Rumunia) - 24-28.07 
  5. Red Bull 111 Megawatt (Polska) - wrzesień 2018
  6. TBA
  7. Gotland Grand National (Szwecja) - 26-27.10
  8. Red Bull Knock Out (Holandia) - 01.11

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button