Aktualnie czytasz:
Oficjalnie: Mistrzostwa Świata Enduro Super Series. Extreme enduro i klasyczne enduro w jednym miejscu
0

Nieco pomyliłem się w moich wyliczeniach, bo zakładałem, że nowa, przyszłoroczna seria będzie nosić nazwę Red Bull Hard Enduro Championship. Postanowiono jednak stworzyć zupełnie nową serię w oparciu o największe imprezy enduro na świecie. Takie jak Erzberg, Romaniacs czy 111 Megawatt. 

ZOBACZ TAKŻE: Tadeusz Błażusiak wraca do ścigania!

Tadeusz Błażusiak w wypowiedziach dotyczących swojego powrotu do ścigania mówił, że 2018 rok będzie bardzo ciekawy. Osobiście byłem przekonany, że Red Bull rozszerzy swoją nieoficjalną serię Red Bull Hard Enduro Championship. Postanowiono – może i słusznie – stworzyć mistrzostwa, które przynajmniej bezpośrednio nie są związane tak mocno z marką. W taki oto sposób w przyszłym roku najlepsi zawodnicy będą mogli ścigać się w Word Enduro Super Series (WESS). Promotorem serii jest spółka WESS Promotion GmbH, a na jej czele stoją osoby związane wcześniej z KTM-em (Winfried Kerschhaggl i Philipp Stossier).

Sezon będzie składał się z 8. imprez, z których pierwsza odbędzie się 11-13 maja w Portugalii podczas Extreme XL Lagares. Format będzie zróżnicowany w zależności od danych zawodów (extreme enduro, cross country, klasyczne enduro, wyścigi po plażach), ale zawodnicy będą zbierali punkty do klasyfikacji generalnej. Punkty będą przydzielane od 1 do 250 miejsca. Dlaczego do 250 miejsca? Ponieważ w imprezach serii WESS udział może wziąć każdy.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Tak jak w przypadku Erzberg Rode czy 111 Metawatt, profesjonaliści staną ramię w ramię z amatorami. Bez licencji, bez specjalnych wymogów. I to, moim zdaniem, będzie gwoździem do trumny Mistrzostw Świat Enduro – promowanych przez francuskie ABS i sankcjonowanych przez FIM (czyt. większy PZMot).

Swój udział, co było do przewidzenia, potwierdziły fabryczne zespołu KTM-a (Taddy Blazusiak, Josep Garcia, Jonny Walker, Cody Webb i Nathan Watson) oraz Husqvarny (Colton Haaker, Graham Jarvis, Alfredo Gomez i Billy Bolt).

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

World Enduro Super Series – kalendarz 2018:

  1. Extreme XL Lagares (Portugalia) – 11-13.05
  2. Erzbergrodeo Red Bull Hare Scramble (Austria) – 31.05 – 03.06
  3. Trefle Lozerien AMV (Francja) – 08-10.06
  4. Red Bull Romaniacs (Rumunia) – 24-28.07 
  5. Red Bull 111 Megawatt (Polska) – wrzesień 2018
  6. TBA
  7. Gotland Grand National (Szwecja) – 26-27.10
  8. Red Bull Knock Out (Holandia) – 01.11
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%