Aktualnie czytasz:
Husqvarna 901 Norge 2021: Tego się nikt nie spodziewał! 
0

Chyba jedna z niewielu prezentacji podczas której głośno wiwatowano. Husqvarna pokazała światu koncepcyjny model 901 Norge, który prawdopodobnie w połowie przyszłego roku trafi do oferty. 

Husqvarna od czasu przejęcia przez KTM-a rozkwita. Szosowe modele takie jak 701 Svarpilen to klasa sama dla siebie, nie mająca odpowiednika u konkurencji. Jeszcze bardziej „odjechany” jest koncept 901 Norge. Pamiętajcie tylko o tym, że koncepty Husqvarny minimalnie różnią się od modeli produkcyjnych.

Husqvarna 901 Norge 2020: Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim w przyszłym roku rzędowa dwucylindrówka KTM-a o pojemności 800 ccm będzie zastąpiona przez 899-kę. Tą znajdziemy już w modelu KTM 890 Duke R 2020. Nazewnictwo Husqvarny jest proste - tam gdzie KTM mam 390, Husky ma 401. Tam gdzie KTM ma 690, Husky ma 701. I nie inaczej jest z modelem Norge. 901-ka bez dwóch zdań korzysta z uaktualnionej jednostki napędowej, stąd pewna jest i wyższa pojemność i moc w okolicach 120 KM. 

Rama, zawieszenie czy koła znajdziemy w modelu KTM 790 Adventure. Zresztą, nawet nisko poprowadzony zbiornik paliwa jest i w Norge. Ale Huska różni się znacząco jeśli chodzi o przednią sekcję motocykla, z neo-retro okrągłą, LED-ową lampą i ciekawymi, żółtymi światłami przeciwmgłowymi. W kokpicie wyświetlacz TFT oraz miejsce na smartfona, który - poprzez dedykowaną apkę - rozszerza funkcjonalność wyświetlacza.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Podczas prezentacji mówiono sporo o detalach - oddychającym poszyciu siedzenia, licznych osłonach czy dedykowanym bagażu. Nas jednak interesuje jedno: kiedy Norge pojawi się na rynku? 

To nastąpi pewnikiem w drugiej połowie przyszłego roku. Obok modelu… 890 Adventure / R. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Husqvarna 901 Norge 2021: Zdjęcia 

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%