Suzuki V-Strom 1050 2020: Zupełnie nowy, w dwóch wersjach

Tak jak zapowiadaliśmy, Suzuki podczas targów EICMA zaprezentowało zupełnie nowy model V-Strom 1050. Najpopularniejszy motocykl japońskiej marki zmienia nieco charakter i dostępny będzie w dwóch wersjach.

Oto i on! Suzuki V-Strom 1050 i V-Strom 1050 XT. Dwa nowe modele wchodzą do oferty Suzuki. Z jednej strony szkoda, żę nie mamy następny o legendarnym imieniu DR Big, z drugiej - nowy V-Strom garściami czerpie z genów Biga. Nowy model 1050 to wiele więcej niż „aktualizacja”, a już po pierwszych zdjęciach widać, że Suzuki idzie - jak zawsze - swoją ścieżką. 

Suzuki V-Strom 1050 2020: Co nowego? 

Już bazowy model oferuje bardzo dużo w zakresie wyposażenia. Zacznijmy od jednostki napędowej, bazującej na znanym i udanym widlastym twinie. Pojemność nie zmieniła się i nadal wynosi 1037 ccm. Delikatnie wzrosła moc maksymalna do okolic 106 KM. V-Strom 1000 nigdy nie brał udziału w wyścigu zbrojeń jeśli chodzi o moc. Dużo więcej w systemie zarządzania silnikiem. V-Strom 1050 posiada ride-by-wire, zmienne tryby jazdy i kontrolę trakcji. W kokpicie pojawił się nowy wyświetlacz LCD oraz gniazdo USB.

V-Strom posiada 19-calowe koło z przodu, w wersji XT szprychowane. Przednie zawieszenie KYB o średnicy rur 43 mm posiada pełną regulację. Tylny amortyzator posiada regulację wstępnego napięcia sprężyny bez konieczności użycia narzędzi. Obydwa modele wyposażono w opony Bridgestone Battlax Adventure A41. 

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Suzuki V-Strom 1050 XT 2020: Chce się jeździć 

Więcej znajdziemy w modelu XT. Ten posiada system S.I.R.S, zbierający w całość takie rozwiązania jak (teraz trzymajcie się): Motion Track Brake System, Hill Hold Control System, Slope Dependent Control System i Load Dependent Control System. A teraz w prostych słowach: S.I.R.S to komputer wyposażony w żyroskopy, który pozwala np. zapobiegać unoszenia tylnego koła podczas ostrego hamowania czy hamować w złożeniu. Całość obsługiwana jest przełącznikami na kierownicy, w nieskomplikowany sposób. 

Offroadowo-turystyczny model XT posiada dodatkowo szprychowane koła, regulowaną - bez użycia narzędzi - szybę, regulowane siedzenie, osłony silnika, centralną stopkę, LED-owe kierunkowskazy, gniazdo 12 V pod siedzeniem i tempomat. XT dostępne będzie także w malowaniach inspirowanych DR Big, z przepięknym Champion Yellow No.2.

Kiedy na rynku?

Już niedługo na naszym kanale YouTube więcej informacji na temat nowego Suzuki V-Strom 1050 i 1050 XT. Suzuki Motor Polska w swojej ofercie nadal posiada ustępujący model, który można kupić w bardzo dobrych pieniądzach. My nie możemy doczekać się jazd testowych nowego 1050, najlepiej w żółtym kolorze!

Więcej informacji na suzuki.pl

Suzuki V-Strom 1050 2020: Zdjęcia

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button