Aktualnie czytasz:
Wzrost cen ubezpieczeń OC i AC w Polsce 2017: Kierowcy znaleźli „sposób” na podwyżki
4

Drastyczny wzrost cen ubezpieczeń OC i AC daje się we znaki polskim kierowcom. Tegoroczne podwyżki to jednak nie koniec. Rok 2017 z pewnością przyniesie kolejne. Rodacy już szukają sposobów na zakup polis w niższych cenach.

Polacy przede wszystkim zaczęli mijać się z prawdą w deklaracjach składanych przed zawarciem polisy, donosi Biuro Rzecznika Finansowego. Celem obniżenia składki zataja się szkody z przeszłości oraz podaje inne miejsce zameldowania, niż w rzeczywistości. Często także zatajamy prawdziwe przeznaczenie samochodów użytkowanych do celów służbowych.

Dodatkowo przy zawieraniu polis AC Polacy okłamują ubezpieczycieli w kwestii średnich przebiegów i miejsca przechowywania pojazdu nocą – wskazując przykładowo monitorowany i strzeżony całodobowo parking podziemny.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Podanie nieprawdziwych danych podczas wyliczania składki OC wiąże się najczęściej z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów w razie kolizji czy wypadku. Jednakże w świetle przepisów ubezpieczyciel nie ma prawa odmówić odszkodowania, nawet w sytuacji kiedy wykryje nieprawidłowości w deklaracjach. Odmienna sytuacja ma miejsce kiedy chcemy likwidować szkodę z auto casco. Tutaj towarzystwo ma możliwość powołania się na zapisy OWU, które uprawniają w skrajnych przypadkach do odmowy wypłaty ubezpieczenia.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
14%
heh...
0%
Że co?
14%
Grrrr!
0%
Smutne
57%
 • maty
  12 listopada 2016 at 16:23

  Od dwóch lat wykupuję tylko OC i to najtańsze jakie mi wyszuka kalkulator cuk.Ac nie biorę.

 • Ilona
  3 marca 2017 at 22:44

  ja mam akurat ubezpieczenie ac oraz oc w pzu, ceny nie są najwyższe, a komfort współpracy jak najbardziej na poziomie
  mam nadzieję, że nie zrobią więcej podwyżek oc, bo utrzymanie auta + dojazd do pracy będzie mnie kosztować więcej, niż dostnę wypłaty…

 • Rafał
  5 września 2017 at 18:10

  Warto też szukając OC sprawdzić ubezpieczenie w mBanku – zwykle jest tanio i sam z niego korzystam. Wycenę można zrobić onlin np tutaj http://tuznajdziesz.oferty-kredytowe.pl/ubezpieczenieauta/

 • Kar23
  3 marca 2019 at 12:51

  Mi udało się dzisiaj kupić tańsze OC niż miałem. Porównałem ceny polis na kalkulatorze Cuk