Aktualnie czytasz:
Wzrost cen ubezpieczeń OC i AC w Polsce 2017: Kierowcy znaleźli „sposób” na podwyżki
4

Drastyczny wzrost cen ubezpieczeń OC i AC daje się we znaki polskim kierowcom. Tegoroczne podwyżki to jednak nie koniec. Rok 2017 z pewnością przyniesie kolejne. Rodacy już szukają sposobów na zakup polis w niższych cenach.

Polacy przede wszystkim zaczęli mijać się z prawdą w deklaracjach składanych przed zawarciem polisy, donosi Biuro Rzecznika Finansowego. Celem obniżenia składki zataja się szkody z przeszłości oraz podaje inne miejsce zameldowania, niż w rzeczywistości. Często także zatajamy prawdziwe przeznaczenie samochodów użytkowanych do celów służbowych.

Dodatkowo przy zawieraniu polis AC Polacy okłamują ubezpieczycieli w kwestii średnich przebiegów i miejsca przechowywania pojazdu nocą – wskazując przykładowo monitorowany i strzeżony całodobowo parking podziemny.

Podanie nieprawdziwych danych podczas wyliczania składki OC wiąże się najczęściej z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów w razie kolizji czy wypadku. Jednakże w świetle przepisów ubezpieczyciel nie ma prawa odmówić odszkodowania, nawet w sytuacji kiedy wykryje nieprawidłowości w deklaracjach. Odmienna sytuacja ma miejsce kiedy chcemy likwidować szkodę z auto casco. Tutaj towarzystwo ma możliwość powołania się na zapisy OWU, które uprawniają w skrajnych przypadkach do odmowy wypłaty ubezpieczenia.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
14%
57%
 • maty
  12 listopada 2016 at 16:23

  Od dwóch lat wykupuję tylko OC i to najtańsze jakie mi wyszuka kalkulator cuk.Ac nie biorę.

 • Ilona
  3 marca 2017 at 22:44

  ja mam akurat ubezpieczenie ac oraz oc w pzu, ceny nie są najwyższe, a komfort współpracy jak najbardziej na poziomie
  mam nadzieję, że nie zrobią więcej podwyżek oc, bo utrzymanie auta + dojazd do pracy będzie mnie kosztować więcej, niż dostnę wypłaty…

 • Rafał
  5 września 2017 at 18:10

  Warto też szukając OC sprawdzić ubezpieczenie w mBanku – zwykle jest tanio i sam z niego korzystam. Wycenę można zrobić onlin np tutaj http://tuznajdziesz.oferty-kredytowe.pl/ubezpieczenieauta/

 • Kar23
  3 marca 2019 at 12:51

  Mi udało się dzisiaj kupić tańsze OC niż miałem. Porównałem ceny polis na kalkulatorze Cuk