Wypadki droższe od 500+. Ile kosztują wypadki na polskich drogach?

59 miliardów złotych - tyle kosztowały budżet państwa konsekwencje wypadków drogowych w 2015. Informacje te podano po zakończeniu krynickiego Forum Ekonomicznego. 

Według informacji do których dotarło Moto.pl, w 2015 rok zakumulowane koszty wypadków drogowych sięgały 59 miliardów złotych. To, według w/w, 3% PKB z danego roku i równowartość finansowania programu 500+ przez dwa lata z rzędu.

Polska Izba Ubezpieczeń wyliczyła, że za powyższą sumę można zbudować 500 km autostrad lub sfinansować 80% działania szkół podstawowych i gimnazjów. Ta sama izba przywołuje statystyki, z których wynika, że najwięcej osób ginących w wypadkach jest pomiędzy 10, a 30 rokiem życia. Ta sama izba sugeruje też, że rozwiązaniem byłaby wysokość OC uzależniona od liczby posiadanych punktów i mandatów.

Źródło: moto.pl

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu naprawiłem auto.Jakby ktos był chętny podaje numer do ich doradcy: 570660879

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button