Aktualnie czytasz:
Wypadki droższe od 500+. Ile kosztują wypadki na polskich drogach?
1

59 miliardów złotych – tyle kosztowały budżet państwa konsekwencje wypadków drogowych w 2015. Informacje te podano po zakończeniu krynickiego Forum Ekonomicznego. 

Według informacji do których dotarło Moto.pl, w 2015 rok zakumulowane koszty wypadków drogowych sięgały 59 miliardów złotych. To, według w/w, 3% PKB z danego roku i równowartość finansowania programu 500+ przez dwa lata z rzędu.

Polska Izba Ubezpieczeń wyliczyła, że za powyższą sumę można zbudować 500 km autostrad lub sfinansować 80% działania szkół podstawowych i gimnazjów. Ta sama izba przywołuje statystyki, z których wynika, że najwięcej osób ginących w wypadkach jest pomiędzy 10, a 30 rokiem życia. Ta sama izba sugeruje też, że rozwiązaniem byłaby wysokość OC uzależniona od liczby posiadanych punktów i mandatów.

Źródło: moto.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
50%
0%
  • Wojtek1972
    20 września 2017 at 10:12

    Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu naprawiłem auto.Jakby ktos był chętny podaje numer do ich doradcy: 570660879