Aktualnie czytasz:
Wypadki droższe od 500+. Ile kosztują wypadki na polskich drogach?
1

59 miliardów złotych – tyle kosztowały budżet państwa konsekwencje wypadków drogowych w 2015. Informacje te podano po zakończeniu krynickiego Forum Ekonomicznego. 

Według informacji do których dotarło Moto.pl, w 2015 rok zakumulowane koszty wypadków drogowych sięgały 59 miliardów złotych. To, według w/w, 3% PKB z danego roku i równowartość finansowania programu 500+ przez dwa lata z rzędu.

Polska Izba Ubezpieczeń wyliczyła, że za powyższą sumę można zbudować 500 km autostrad lub sfinansować 80% działania szkół podstawowych i gimnazjów. Ta sama izba przywołuje statystyki, z których wynika, że najwięcej osób ginących w wypadkach jest pomiędzy 10, a 30 rokiem życia. Ta sama izba sugeruje też, że rozwiązaniem byłaby wysokość OC uzależniona od liczby posiadanych punktów i mandatów.

Źródło: moto.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
50%
0%
  • Wojtek1972
    20 września 2017 at 10:12

    Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu naprawiłem auto.Jakby ktos był chętny podaje numer do ich doradcy: 570660879