Wypadki droższe od 500+. Ile kosztują wypadki na polskich drogach?

59 miliardów złotych - tyle kosztowały budżet państwa konsekwencje wypadków drogowych w 2015. Informacje te podano po zakończeniu krynickiego Forum Ekonomicznego. 

Według informacji do których dotarło Moto.pl, w 2015 rok zakumulowane koszty wypadków drogowych sięgały 59 miliardów złotych. To, według w/w, 3% PKB z danego roku i równowartość finansowania programu 500+ przez dwa lata z rzędu.

Polska Izba Ubezpieczeń wyliczyła, że za powyższą sumę można zbudować 500 km autostrad lub sfinansować 80% działania szkół podstawowych i gimnazjów. Ta sama izba przywołuje statystyki, z których wynika, że najwięcej osób ginących w wypadkach jest pomiędzy 10, a 30 rokiem życia. Ta sama izba sugeruje też, że rozwiązaniem byłaby wysokość OC uzależniona od liczby posiadanych punktów i mandatów.

Źródło: moto.pl

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Sam miałem ostatnio stłuczkę i przyznam,że pieniądze z odszkodowania z OC sprawcy to śmiech na sali.Mogę z czystym sumieniem polecić Firmę Crashplus.Dopłacicli mi sporą sumke dzięki czemu bez problemu naprawiłem auto.Jakby ktos był chętny podaje numer do ich doradcy: 570660879

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button