Aktualnie czytasz:
Ubezpieczenie OC 2017: Ceny OC w PZU ostro w górę
3

Ubezpieczenia komunikacyjne zawierane w PZU nie przynoszą zysków. Zgodnie z tym zarząd spółki podjął decyzję o poniesieniu stawek na rok 2017 – tak aby te zapewniły firmie zyski.

Deklaracja podniesienia stawek, aby zrównoważyły wydatki na odszkodowania, padła z ust Rogera Hodgkiss’a – członka zarządu PZU S.A. podczas konferencji wynikowej Grupy PZU. Jej powodem jest, między innymi, ujemny bilans rentowności ubezpieczeń komunikacyjnych OC, jaki osiągnięto w trzecim kwartale tego roku (- 121,8 mln zł). Udział w rynku ubezpieczeniowym tego potentata wynosi 40,8 proc. dla ubezpieczeń OC oraz 42,5 proc. dla polis AC.

Mimo nierentowności ubezpieczeń komunikacyjnych deklarowanych przez Grupę PZU, zanotowała ona w trzecim kwartale 2016 r. zysk netto rzędu 649 mln zł (138,1 mln zł więcej niż w tym samym okresie 2015 roku), co dało wynik 1 mld 508 mln zł po trzech kwartałach 2016 r.

Źródło: PAP

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
5%
5%
 • andrzej
  28 listopada 2016 at 19:16

  O C OBOWIĄZKOWE DOKĄD BĘDĄ PODNOSIĆ TŁUMACZĄ SIĘ TYM ŻE UBEZPIECZENIA SĄ NIE RENTOWNE JEŚLI FIRMA NIE PRZYNOSI ZYSKÓW TO JĄ ZAMKNĄĆ ZUS WARTA I INNI UBEZPIECZYCIELE TWIERDZĄ ŻE DOKŁADAJĄ BRAKUJE IM NA ODSZKODOWANIA ALE NA RAUTY SZKOLENIA [ZAKRAPIANE] NOWE SAMOCHODY DLA PRACOWNIKÓW TO MAJĄ PRZECIEŻ ZA TE WYDATKI PŁACIMY MY ZWYKLI KIEROWCY POSIADAJĄCY SAMOCHODY KILKU CZY KILKUNASTOLETNIE NIEKIEDY KWOTA OC. JEST RÓWNA ALBO I WIĘKSZA OD WARTOŚCI SAMOCHODU JEŚLI OC JEST OBOWIĄZKOWE TO PRZECIEŻ BĘDĄ JE PODNOSIĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ A MY OBOWIĄZKOWO BĘDZIEMY PŁACIĆ TAKIE OBOWIĄZKI TO JUŻ KIEDYŚ BYŁ JAK TYŁO TYLKO PZU TERAZ JEST WIELU UBEZPIECZYCIELI MAMY KONKURENCJĘ ALE NIE MAMY ODPOWIEDNIEJ KONTROLI

 • konrad
  4 grudnia 2016 at 19:21

  Andzreju kontrola jest. Ta sama która pozwoliła na działalność Amber Gold. Teraz inni dostali zielone światło. Już oni sobie poradzą z każdym problemem.

 • Jerzy
  7 czerwca 2017 at 18:41

  T.U .nas okradają bo jak mam parę aut którymi jeżdzą pracownicy a są nieuważni i mają drobne stłuczki , wszystko mi obciąża na wspólne kąto ,chociaż ja nigdy nie zrobiłem szkody .Wiem że inne kraje tak nie mają że sa polisy na osobę a nie na auta ivto jest uczciwe ,bo jesli mam 3 auta w garażu to tylko jednym mogę jechać .kiedy to się zmieni bo to jest nie fer .