Aktualnie czytasz:
Ubezpieczenie OC 2017: Ceny OC w PZU ostro w górę
3

Ubezpieczenia komunikacyjne zawierane w PZU nie przynoszą zysków. Zgodnie z tym zarząd spółki podjął decyzję o poniesieniu stawek na rok 2017 – tak aby te zapewniły firmie zyski.

Deklaracja podniesienia stawek, aby zrównoważyły wydatki na odszkodowania, padła z ust Rogera Hodgkiss’a – członka zarządu PZU S.A. podczas konferencji wynikowej Grupy PZU. Jej powodem jest, między innymi, ujemny bilans rentowności ubezpieczeń komunikacyjnych OC, jaki osiągnięto w trzecim kwartale tego roku (- 121,8 mln zł). Udział w rynku ubezpieczeniowym tego potentata wynosi 40,8 proc. dla ubezpieczeń OC oraz 42,5 proc. dla polis AC.

Mimo nierentowności ubezpieczeń komunikacyjnych deklarowanych przez Grupę PZU, zanotowała ona w trzecim kwartale 2016 r. zysk netto rzędu 649 mln zł (138,1 mln zł więcej niż w tym samym okresie 2015 roku), co dało wynik 1 mld 508 mln zł po trzech kwartałach 2016 r.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Źródło: PAP

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
5%
5%
 • andrzej
  28 listopada 2016 at 19:16

  O C OBOWIĄZKOWE DOKĄD BĘDĄ PODNOSIĆ TŁUMACZĄ SIĘ TYM ŻE UBEZPIECZENIA SĄ NIE RENTOWNE JEŚLI FIRMA NIE PRZYNOSI ZYSKÓW TO JĄ ZAMKNĄĆ ZUS WARTA I INNI UBEZPIECZYCIELE TWIERDZĄ ŻE DOKŁADAJĄ BRAKUJE IM NA ODSZKODOWANIA ALE NA RAUTY SZKOLENIA [ZAKRAPIANE] NOWE SAMOCHODY DLA PRACOWNIKÓW TO MAJĄ PRZECIEŻ ZA TE WYDATKI PŁACIMY MY ZWYKLI KIEROWCY POSIADAJĄCY SAMOCHODY KILKU CZY KILKUNASTOLETNIE NIEKIEDY KWOTA OC. JEST RÓWNA ALBO I WIĘKSZA OD WARTOŚCI SAMOCHODU JEŚLI OC JEST OBOWIĄZKOWE TO PRZECIEŻ BĘDĄ JE PODNOSIĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ A MY OBOWIĄZKOWO BĘDZIEMY PŁACIĆ TAKIE OBOWIĄZKI TO JUŻ KIEDYŚ BYŁ JAK TYŁO TYLKO PZU TERAZ JEST WIELU UBEZPIECZYCIELI MAMY KONKURENCJĘ ALE NIE MAMY ODPOWIEDNIEJ KONTROLI

 • konrad
  4 grudnia 2016 at 19:21

  Andzreju kontrola jest. Ta sama która pozwoliła na działalność Amber Gold. Teraz inni dostali zielone światło. Już oni sobie poradzą z każdym problemem.

 • Jerzy
  7 czerwca 2017 at 18:41

  T.U .nas okradają bo jak mam parę aut którymi jeżdzą pracownicy a są nieuważni i mają drobne stłuczki , wszystko mi obciąża na wspólne kąto ,chociaż ja nigdy nie zrobiłem szkody .Wiem że inne kraje tak nie mają że sa polisy na osobę a nie na auta ivto jest uczciwe ,bo jesli mam 3 auta w garażu to tylko jednym mogę jechać .kiedy to się zmieni bo to jest nie fer .