To już pewne. CEPiK 2.0 przesunięty nawet o 2 lata

Po raz piąty system CEPiK 2.0 zostanie przesunięty, tym razem nawet o kolejne dwa lata. Minister Cyfryzacji zaproponował zmiany w myśl których funkcjonalność systemu miałaby być wprowadzana etapowo.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt zmiany ustawy, który zakłada zmianę trybu wprowadzania systemu CEPiK 2.0. A Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców miała wjeść w życie w pełnej formie już 4. czerwca bieżącego roku. Najwyraźniej jednak nauczeni problemami z listopada 2017 urzędnicy postanowili podejść do sprawy zapobiegawczo.

Celem niniejszej nowelizacji jest optymalizacja działań związanych z wdrożeniem systemu CEPiK2.0 i wyeliminowanie ryzyka związanego z jednoczesnym uruchomieniem wszystkich jego funkcjonalności oraz integracją i komunikacją z ponad 60 grupami Interesariuszy, w części dotyczącej CEK a także uzupełnienie, doprecyzowanie i uspójnienie przepisów ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw - cytuje prawodrogowe.pl, które pierwsze dotarło do informacji.

Nowy projekt zakładałby, że poszczególne funkcjonalności - w zależności o możliwości w danym okresie - wprowadzałby minister cyfryzacji.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

O ile może opóźnić się CEPiK 2.0? W teorii nie więcej niż o dwa lata od wejścia w życie projektu zmian ustawy, który będzie obradowany przez Radę Ministrów już 1 marca.

Źródło: prawodrogowe.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button