Aktualnie czytasz:
To już pewne. CEPiK 2.0 przesunięty nawet o 2 lata
1

Po raz piąty system CEPiK 2.0 zostanie przesunięty, tym razem nawet o kolejne dwa lata. Minister Cyfryzacji zaproponował zmiany w myśl których funkcjonalność systemu miałaby być wprowadzana etapowo.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt zmiany ustawy, który zakłada zmianę trybu wprowadzania systemu CEPiK 2.0. A Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców miała wjeść w życie w pełnej formie już 4. czerwca bieżącego roku. Najwyraźniej jednak nauczeni problemami z listopada 2017 urzędnicy postanowili podejść do sprawy zapobiegawczo.

Celem niniejszej nowelizacji jest optymalizacja działań związanych z wdrożeniem systemu CEPiK2.0 i wyeliminowanie ryzyka związanego z jednoczesnym uruchomieniem wszystkich jego funkcjonalności oraz integracją i komunikacją z ponad 60 grupami Interesariuszy, w części dotyczącej CEK a także uzupełnienie, doprecyzowanie i uspójnienie przepisów ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw - cytuje prawodrogowe.pl, które pierwsze dotarło do informacji.

Nowy projekt zakładałby, że poszczególne funkcjonalności - w zależności o możliwości w danym okresie - wprowadzałby minister cyfryzacji.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

O ile może opóźnić się CEPiK 2.0? W teorii nie więcej niż o dwa lata od wejścia w życie projektu zmian ustawy, który będzie obradowany przez Radę Ministrów już 1 marca.

Źródło: prawodrogowe.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
63%
0%
13%