Aktualnie czytasz:
Jak sprawdzić online czy prawo jazdy jest gotowe?
231 0

Jak sprawdzić online czy prawo jazdy jest gotowe?

autor: Przemysław Borkowski8 stycznia 2019

Proces sprawdzenia prawa jazdy online jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę PWPW i wpisać swoje dane. 

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych umożliwia sprawdzenie statusu „produkowania” prawa jazdy nowego kierowcy. Sprawdzenie jest bardzo proste i można robić to nawet kilka razy dziennie. Wystarczy wykonać kolejne kroki:

  1. Wejść na stronę TUTAJ
  2. Wpisać PESEL
  3. Wpisać imię i nazwisko 

Nasze prawo jazdy powinno być gotowe pomiędzy 7. a 21. dniami od złożenia dokumentacji przez WORD. Jeśli wszystko było jak należy i WORD na czas przesłał dokumenty to PWPW (Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych) dostaje dyspozycję do rozpoczęcia procesu produkcji blankietu prawa jazdy. Jednocześnie dane świeżo upieczonego kierowcy wprowadzane są do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Jazda bez prawa jazdy po zdanym egzaminie

W świetle prawa dopiero w dniu odebrania odpowiedniego dokumentu (np. prawa jazdy kat. A) zyskujemy prawo do poruszania się danymi pojazdami. Okres pomiędzy zdaniem egzaminu, a odbiorem dokumentu, nie różni się niczym od okresu, w którym nie posiadamy uprawnień. Za jazdę bez prawa jazdy grozi mandat w wysokości 500 zł oraz konsekwencje wynikające chociażby z regresu ubezpieczeniowego.

 
Czytaj
REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%