Popularne

Prawo jazdy 2021. Ile się czeka na prawo jazdy? Jak to sprawdzić online?

Sprawdzamy czy prawo jazdy już jest do odbioru: przydatny okaże się profil zaufany

W skrócie
  • Na odbiór dokumentu prawa jazdy najczęściej czekamy około 14 dni od daty pozytywnie zakończonego egzaminu.
  • Gdzie sprawdzić status Twojego prawa jazdy? Czy dokument jest już do odbioru?
  • Więcej porad, tekstów oraz informacji na temat najlepszych motocykli świata znajdziesz na naszej stronie głównej, jednoślad.pl

Jak długo należy czekać od zdania egzaminu do otrzymania dokumentu? Jak można sprawdzić ten proces online? 

O temacie odbioru prawa jazdy pisaliśmy sporo, tak samo jak i o samym prawie jazdy 2019. Średnio na odbiór prawa jazdy w tym roku czekało się, według różnych źródeł, około 14 dni od złożenia wniosku dot. wydania dokumentu w Urzędzie Miasta/Starostwie.

Gdzie sprawdzić czy prawo jazdy jest już do odbioru?

Po egzaminie państwowym zakończonym wynikiem pozytywnym dokumenty kandydata na kierowcę, czyli fotografia, opinia lekarska, dokumenty ze szkolenia oraz zaświadczenie zdania zarówno teoretycznego jak i praktycznego egzaminu przesyłane są do Urzędu Miasta lub Starostwa odpowiadającego miejscu zameldowania. Należy upewnić się wcześniej, czy odpowiedni urząd wymaga potwierdzenia wpłaty za wydanie dokumentu przed rozpoczęciem procedury produkcji prawa jazdy czy przy jego odbiorze.

ZMIANY PRAWO JAZDY 2021: OD DZIŚ WCHODZĄ NOWE PRZEPISY (LISTA ZMIAN)

Po około tygodniu od pozytywnie zdanego egzaminu nasze prawo jazdy powinno być już produkowane. Jego status można w prosty sposób sprawdzić klikając TUTAJ. Zaproszenie po odbiór prawa jazdy powinno znaleźć się na stronie po maksymalnie 3 tygodniach, z reguły jest nawet szybciej.

Czy nadchodzące wielkimi krokami, kolejne zmiany w CEPiK oraz zmiany związane z “młodymi kierowcami” sprawią, że ten proces się wydłuży? Prawdopodobnie nie. Wszystkie zmiany mają z założenia usprawnić proces, a nie go komplikować. Stąd jesteśmy raczej pewni, że – uśredniając – w 2018 roku na “prawko” będzie się czekać ok. 2 tygodnie.

Przeczytaj również:

PRAWO JAZDY 2021: JAKIE ZMIANY CZEKAJĄ NA KIEROWCÓW? ZA CO BĘDZIE ODBIERANE? NACHODZĄ NOWE PRZEPISY

 

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button