Tak wygląda nastolatek, który oblewał kwasem skuterzystów w Wielkiej Brytanii

W serii ataków z użyciem kwasu w zeszłym roku zostało poszkodowane sześć osób, z czego dwie do dziś są pod stałą opieką lekarzy. Do winy przyznał się 17-letni Derryck, który w ten sposób kradł skutery. Sąd ujawnił jego zdjęcie i dane.

Derryck nie zastanawiał się dwa razy, kiedy używał zagrażającej życiu substancji żeby dokonać napaść. Ataki z użyciem kwasu rujnują życie i nie ma na nie miejsce w naszym społeczeństwie - komentował prokurator James Leeks.

Wyrok w sprawie zapadnie 3. marca. 17-latek oblał sześć osób kwasem przypominającym ten używany w bateriach lub akumulatorach samochodowych. W ten sposób kradł skutery, którymi poruszali się poszkodowani i używał je potem do przestępstw. O pladze kradzieży i napaści z użyciem skradzionych skuterów pisaliśmy zresztą wcześniej.

Napastnik przeprowadził ataki w lipcu zeszłego roku i szybko został zatrzymany przez policję. Dziś sąd w Wood Green odtajnił jego dane.

Przestępcy uważają, że mogą pozostawić kogoś okaleczonego na całe życie z powodu telefonu komórkowego czy skutera. Robimy wszystko co w naszej mocy żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i łapać złodziei skuterów - dodał prokurator.

Źródło: Visordown

Inne publikacje na ten temat:

6 opinii

  1. Mam jakieś takie dziwne przeczucie…

    35-letni mężczyzna został skazany w tym roku na karę więzienia za to, że rzucał bekonem w meczecie.
    Kevin Crehan poszedł do więzienia, gdy został złapany na rzucaniu bekonem w meczecie Jamia w Totterdown w Bristolu. Jak podał rzecznik brytyjskiej służby więziennej, Crehan został znaleziony martwy w swojej celi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button