Aktualnie czytasz:
Tak wygląda nastolatek, który oblewał kwasem skuterzystów w Wielkiej Brytanii
6

W serii ataków z użyciem kwasu w zeszłym roku zostało poszkodowane sześć osób, z czego dwie do dziś są pod stałą opieką lekarzy. Do winy przyznał się 17-letni Derryck, który w ten sposób kradł skutery. Sąd ujawnił jego zdjęcie i dane.

Derryck nie zastanawiał się dwa razy, kiedy używał zagrażającej życiu substancji żeby dokonać napaść. Ataki z użyciem kwasu rujnują życie i nie ma na nie miejsce w naszym społeczeństwie - komentował prokurator James Leeks.

Wyrok w sprawie zapadnie 3. marca. 17-latek oblał sześć osób kwasem przypominającym ten używany w bateriach lub akumulatorach samochodowych. W ten sposób kradł skutery, którymi poruszali się poszkodowani i używał je potem do przestępstw. O pladze kradzieży i napaści z użyciem skradzionych skuterów pisaliśmy zresztą wcześniej.

Napastnik przeprowadził ataki w lipcu zeszłego roku i szybko został zatrzymany przez policję. Dziś sąd w Wood Green odtajnił jego dane.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Przestępcy uważają, że mogą pozostawić kogoś okaleczonego na całe życie z powodu telefonu komórkowego czy skutera. Robimy wszystko co w naszej mocy żeby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i łapać złodziei skuterów - dodał prokurator.

Źródło: Visordown

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
6%
6%
12%
 • Zdjęcie profilowe ANDRE
  10 stycznia 2018 at 16:23

  Przodków tej małpy łapano w siatkę!!!

 • Marcin
  10 stycznia 2018 at 19:36

  Zaryzykuję twierdzenie: świat byłby lepszy bez tego osobnika.

 • Polak
  14 stycznia 2018 at 19:42

  Mam jakieś takie dziwne przeczucie…

  35-letni mężczyzna został skazany w tym roku na karę więzienia za to, że rzucał bekonem w meczecie.
  Kevin Crehan poszedł do więzienia, gdy został złapany na rzucaniu bekonem w meczecie Jamia w Totterdown w Bristolu. Jak podał rzecznik brytyjskiej służby więziennej, Crehan został znaleziony martwy w swojej celi.

 • Kari
  15 stycznia 2018 at 16:37

  Z wyglądu coś pomiędzy gorylem a człowiekiem, a z zachowania bestia.

 • Sadiq Khan
  15 stycznia 2018 at 18:41

  Takie ataki to nieodłączny element życia w wielkim mieście.