Aktualnie czytasz:
Suzuki Hayabusa 2018: to w końcu powstanie, czy nie powstanie?
1

Dyskusja na temat tego, czy jeszcze w tym roku zobaczymy nową Hayabusę trwa. Hayabusa 2018 miałaby zadebiutować na targach w Mediolanie jesienią. Z drugiej jednak strony wiele przesłanek mówi, że nie będzie to nowy model. 

Ile publikacji, tyle opinii. Najwięcej szumu wywołały zdjęcia publikowane przez japońskiego „pudelka” od motocykli – magazyn Young Machine. Całkiem realnie wyglądające wizualizacje oraz sugestia, że już w przyszłym roku na rynku dostępna będzie nowa Hayabusa. Ta miałaby konkurować z Kawasaki H2 – osiągami i rozwiązaniami technologicznymi.

Tak miałaby wyglądać nowa Hayabusa.

Nie można jednak zapomnieć, że Young Machine nie tyle słynie, co specjalizuje się w odjechanych wizualizacjach. Wizualizacjach, które regularnie nie mają pokrycia w rzeczywistości. I z powyższą może nie być inaczej.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Zwłaszcza, że jak dobrze zauważyli amerykańscy dziennikarze, Hayabusa 2018 w kalifornijskim urzędzie patentowym posiada identyczną specyfikację, co obecna.

Moim zdaniem Suzuki nie odpuści i prędzej czy później poznamy nową Hayabusę. Same Stany Zjednoczone są ogromnym rynkiem dla modelu, a przecież sama Hayabusa to rewelacyjny motocykl do szybkiej turystyki. Patrząc jednak na tempo wprowadzania nowości w Suzuki, nie nastawiałbym się na przyszły rok. Na moje oko będzie tak: podczas dużych wystaw tej jesieni Suzuki pokaże zaawansowany koncept, ale nowy model trafi do oferty dużo później.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Koncept, który jak dla mnie mógłby wyglądać, jak powyższa wizualizacja.

Źródło: Young Machine, A&R

Jaka jest Twoja reakcja?
38%
0%
13%