Suzuki Hayabusa 2018: to w końcu powstanie, czy nie powstanie?

Dyskusja na temat tego, czy jeszcze w tym roku zobaczymy nową Hayabusę trwa. Hayabusa 2018 miałaby zadebiutować na targach w Mediolanie jesienią. Z drugiej jednak strony wiele przesłanek mówi, że nie będzie to nowy model. 

Ile publikacji, tyle opinii. Najwięcej szumu wywołały zdjęcia publikowane przez japońskiego "pudelka" od motocykli - magazyn Young Machine. Całkiem realnie wyglądające wizualizacje oraz sugestia, że już w przyszłym roku na rynku dostępna będzie nowa Hayabusa. Ta miałaby konkurować z Kawasaki H2 - osiągami i rozwiązaniami technologicznymi.

Tak miałaby wyglądać nowa Hayabusa.

Nie można jednak zapomnieć, że Young Machine nie tyle słynie, co specjalizuje się w odjechanych wizualizacjach. Wizualizacjach, które regularnie nie mają pokrycia w rzeczywistości. I z powyższą może nie być inaczej.

Zwłaszcza, że jak dobrze zauważyli amerykańscy dziennikarze, Hayabusa 2018 w kalifornijskim urzędzie patentowym posiada identyczną specyfikację, co obecna.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Moim zdaniem Suzuki nie odpuści i prędzej czy później poznamy nową Hayabusę. Same Stany Zjednoczone są ogromnym rynkiem dla modelu, a przecież sama Hayabusa to rewelacyjny motocykl do szybkiej turystyki. Patrząc jednak na tempo wprowadzania nowości w Suzuki, nie nastawiałbym się na przyszły rok. Na moje oko będzie tak: podczas dużych wystaw tej jesieni Suzuki pokaże zaawansowany koncept, ale nowy model trafi do oferty dużo później.

Koncept, który jak dla mnie mógłby wyglądać, jak powyższa wizualizacja.

Źródło: Young Machine, A&R

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button