Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji nowych motorowerów: Rynek stracił 17% (sierpień 2014)
0

Nowe przepisy nowelizujące zakres uprawnień dla kategorii B (możliwość jazdy na motocyklu do 125 ccm) okazał się kolejnym gwoździem do przysłowiowej trumny dla segmentu małych jednośladów (motorowery 50 ccm). Tym sposobem po raz kolejny PZPM notuje ogromne spadki.

Liderem nadal jest Romet. Do końca sierpnia zarejestrowana ponad 14 tys nowych pojazdów tej marki. Na miejscu drugim nadal znajduje się Junak ze swoją kolekcją 50 ccm. Na podium znalazł się również Zipp, który wraz ze swoją submarką Toros sprzedał ponad 8 000 pojazdów.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Wrzesień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1431838,35%1807339,92%-20,8%
2JUNAK453212,14%29776,58%52,2%
3ZIPP414011,09%518311,45%-20,1%
4TOROS408910,95%507311,21%-19,4%
5TAOTAO12943,47%10772,38%20,1%
6WONJAN12013,22%7691,70%56,2%
7KYMCO9962,67%13022,88%-23,5%
8DAFIER8752,34%12262,71%-28,6%
9WANGYE6021,61%7181,59%-16,2%
10LONGIJA5971,60%7991,77%-25,3%
RAZEM 1-103264487,4%3719782,2%-12,2%
POZOSTAŁE MARKI469512,6%807117,8%-41,8%
RAZEM37339100%45268100%-17,5%

Prócz Junaka w tym sezonie wprost proporcjonalnie tracą wszyscy. Romet, Zipp oraz Kymco stracili ponad 20% w stosunki do analogicznego okresu roku ubiegłego.

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

Przyczyn takich danych należy szukać przede wszystkim w znowelizowanych przepisach o kierujących pojazdami. Z pewnością dotychczasowi użytkownicy 50 ccm posiadający prawo jazdy kat. B postanowili podjąć decyzję o wyborze motocykla 125 ccm.

 

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%