Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji nowych motorowerów: Rynek stracił 17% (sierpień 2014)
0

Nowe przepisy nowelizujące zakres uprawnień dla kategorii B (możliwość jazdy na motocyklu do 125 ccm) okazał się kolejnym gwoździem do przysłowiowej trumny dla segmentu małych jednośladów (motorowery 50 ccm). Tym sposobem po raz kolejny PZPM notuje ogromne spadki.

Liderem nadal jest Romet. Do końca sierpnia zarejestrowana ponad 14 tys nowych pojazdów tej marki. Na miejscu drugim nadal znajduje się Junak ze swoją kolekcją 50 ccm. Na podium znalazł się również Zipp, który wraz ze swoją submarką Toros sprzedał ponad 8 000 pojazdów.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Wrzesień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1431838,35%1807339,92%-20,8%
2JUNAK453212,14%29776,58%52,2%
3ZIPP414011,09%518311,45%-20,1%
4TOROS408910,95%507311,21%-19,4%
5TAOTAO12943,47%10772,38%20,1%
6WONJAN12013,22%7691,70%56,2%
7KYMCO9962,67%13022,88%-23,5%
8DAFIER8752,34%12262,71%-28,6%
9WANGYE6021,61%7181,59%-16,2%
10LONGIJA5971,60%7991,77%-25,3%
RAZEM 1-103264487,4%3719782,2%-12,2%
POZOSTAŁE MARKI469512,6%807117,8%-41,8%
RAZEM37339100%45268100%-17,5%

Prócz Junaka w tym sezonie wprost proporcjonalnie tracą wszyscy. Romet, Zipp oraz Kymco stracili ponad 20% w stosunki do analogicznego okresu roku ubiegłego.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Przyczyn takich danych należy szukać przede wszystkim w znowelizowanych przepisach o kierujących pojazdami. Z pewnością dotychczasowi użytkownicy 50 ccm posiadający prawo jazdy kat. B postanowili podjąć decyzję o wyborze motocykla 125 ccm.

 

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%