Aktualnie czytasz:
Śmiertelny wypadek na placu manewrowym. Nie będzie zarzutów dla instruktora
2

Prokuratora umorzyła śledztwo, które rozpoczęto w zeszłym roku po śmiertelnym w skutkach wypadku na placu manewrowym z udziałem kursanta. Nie będzie zarzutów dla instruktora ani dla właścicieli szkoły jazdy, to był nieszczęśliwy wypadek.

Do wypadku doszło w lipcu zeszłego roku. Niestety, w jego wyniku 36-latek, mimo akcji reanimacyjnej ze strony instruktora, zmarł.

Jak podaje TVN Warszawa, prokuratura w oparciu o opinie biegłych ustaliła, że poruszający się motocyklem kursant nie dostosował prędkości do warunków i niefortunnie uderzył głową w przeszkodę. Samego zdarzenia nie widział instruktor, ale jego opis pokrywa się z ustaleniami biegłych. Był to nieszczęśliwy wypadek.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Sekcja zwłok wykazała, że zgon nie był naturalny, a prokuratura rozpoczęła śledztwo, które właśnie zostało umorzone – informuje TVN Warszawa Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Źródło: TVN Warszawa
Foto: Archiwum

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
25%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
25%
 • rawla
  12 stycznia 2018 at 07:53

  To nie pierwszy wypadek kursanta motocyklowego, ale pierwszy śmiertelny, o którym wiem. Wydaje mi się, że to najwyższa pora aby przemyśleć raz jeszcze kryteria wymagań egzaminacyjnych związanych z tzw. placem manewrowym. Czy na prawdę te manewry są aż tak ważne i czy muszą być przeprowadzane przy takich prędkościach? I czy zachodzi aż taka potrzeba aby były one częścią egzaminu? A może to zwykły przerost formy nad treścią?

  • Zdjęcie profilowe jas13
   17 stycznia 2018 at 12:14

   @rawla, zapominasz o wypadku z 2014, gdzie w Lublinie gość Gladiusem wbił się w Berlingo w czasie nauki jazdy na mieście .