Aktualnie czytasz:
Czego nie lubią policjanci: 4 rzeczy przez które prosisz się o kontrolę na motocyklu
0

Kontrola drogowa to z reguły nic przyjemnego. Nikt przecież nie lubi być poddawany testom i sprawdzianom. Dlatego, by uniknąć wątpliwej przyjemności zaproszenia przez policjantów na pobocze, warto zastosować się do kilku sprawdzonych patentów.

Pierwszym i aż nadto oczywistym jest przestrzeganie przepisów. Dziurę w budżecie trzeba jakoś załatać, a to z kolei powoduje wzmożone zatrzymania przez policję. Dlatego obecnie wystarczy nawet niewielkie przewinienie, by dać pretekst do polemiki na temat wysokości mandatu. Lepiej więc z założenia nastawić się na spokojną i zgodfną z przepisami jazdę przed każdym włączeniem się do ruchu. Wszak przepisy drogowe nie są po to by karać, ale by było bezpiecznie. Z tej zasady zawsze warto wyjść przed starem.

Masz wydech głośniejszy niż fabryczny? Nie przesadzaj z kręceniem manety i przegazówkami. Co prawda hasło „loud pipes save lives” nie jest bez pokrycia, ale widząc patrol zawsze lepiej jest odpuścić manetkę, wrzucić możliwie najwyższy bieg i spokojnie przemruczeć obok, by nie prowokować i nie zwracać na siebie uwagi. To się po prostu opłaca.

Sprawna jazda jednośladem w gęstym miejskim ruchu zawsze wiąże się z przeciskaniem się między samochodami, to z kolei sprawia, że często zmieniamy pas, lawirując w okolicach linii rozdzielającej pasy. Pamiętajmy by dokonywać tego z należytą ostrożnością, sygnalizując wyjazd poza linię pasa. Sprawdzajmy, czy wykonując dany manewr nie wkraczamy na kolizyjny tor dla innych uczestników ruchu. Można przecież jeździć sprawnie, płynnie i bezpiecznie. Policjant też człowiek i nie będzie przecież zatrzymywał wszystkich jednośladów tylko dlatego, że wymijają samochody. Jeśli jednak zobaczy kozaczącego delikwenta, który za wszelką cenę pcha się by być pierwszym pod światłami to będzie mieć, to będzie mieć zdecydowanie większe podstawy do zatrzymania, kontroli i wlepienia mandatu. Ciężko przecież uznać przeciskanie się w korkach za całkowicie (albo w ogóle) zgodne z przepisami.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Nie podginaj rejestracji. W obecnych czasach w ten sposób możesz sobie jedynie narobić obciachu i dodatkowo sprowokować kontrolę. Jeśli masz podgiętą blachę to automatycznie wysyłasz sygnał, że masz coś do ukrycia, lub zamierzasz z premedytacją łamać przepisy. Obecnie monitoring dróg i ulic w miastach jest w dużej ilości przypadków tak rozwinięty, że numery i tak będą widoczne dla kamer. Również jazda z celowo zachlapaną smarem i błotem tablicą rejestracyjną to szybka droga do zobaczenia lizaka, lub szklanek we wstecznym lusterku.

Pamiętajmy o kulturze, nie afiszujmy ponadto na ile to konieczne swojej obecności i po prostu nie prowokujmy. Mając wybór, policjant zawsze zatrzyma najpierw tego, kto się o to prosi i daje twarde powody do kontroli i wlepienia mandatu.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
77%
0%
23%