Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy kategorii AM 2020 - formularze: Zgoda rodziców i wniosek o wydanie prawa jazdy

Prawo jazdy AM, to pierwszy z poważnych kroków w karierze przyszłego motocyklisty. Udostępniamy potrzebne do założenia profilu kierowcy formularze.

Aby młody adept jednośladów mógł rozpocząć starania o prawo jazdy kategorii AM, które w 2013 roku zastąpiło kartę motorowerową, należy zgłosić się do urzędu miasta lub gminy z trzema dokumentami:

1. Zgoda rodziców, lub opiekunów
2. Wniosek o wydanie prawa jazdy, czyli tzw. profil kierowcy
3. Zaświadczenie lekarskie

Dwa pierwsze z tych dokumentów należy wypełnić we własnym zakresie, dlatego przydatne są gotowe formularze, by na spokojnie dokonać tego przed udaniem się do urzędu.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Prawo Jazdy AM (dawniej karta motorowerowa) - dokumenty do pobrania

Zgoda rodziców lub opiekunów na kurs prawa jazdy AM
Wniosek o wydanie prawa jazdy

Z wypełnionymi formularzami, dokumentem tożsamości oraz zaświadczeniem lekarskim udajemy się do urzędu miasta lub gminy, gdzie na ich podstawie zostanie wydany tzw. profil kierowcy.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Dowiedz się także jak zdać prawo jazdy kategorii AM krok po kroku

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
0%
50%
1 Komentarze
  • Janusz
    21 lutego 2020 at 13:16

    Szkoda, że nie wliczacie jeszcze kosztów dojazdu na kurs i egzaminy. Chodzi o dojazdy z wiosek do miast, dzieciaków wraz z opiekunem, bo samego strach puścić. W wioskach skutery były by eksploatowane przez młodzież, jest problem z przemieszczaniem się, obecnie niema połączeń autobusowych, względnie dojazd do niego. Jest bariera finansowa w postaci kosztów na AM i to nie mała. Nie zapomnijmy o poprawkowych egzaminacyjnych, które też są płatne, bo jak wiemy to można długo zdawać ponosząc koszty. Koszt na AM zamyka się w cenie ok 2000 zł, więc rodzice czekają trzy lata by dziecko miało już możliwość iść na prawo jazdy samochodem i kupują pierwsze auto za 25000. Dlaczego jest mało chętnych na AM, to proste, każdy kupuje elektryczną hulajnogę i koszt zamyka się w samym zakupie. Po co płacić za kurs jak można jeździć bez. Cała Polska jeździ bez prawka, czy skuterem (naruszając prawo), czy też hulajnogą, bo można. Kiedyś można było zrobić kurs w szkole podstawowej i mieć wiedzę przepisów wystarczającą do użytkowania jezdni. Ktoś wymyślił, że to było złe, dla tego powstało AM i dziś wszyscy jeżdżą hulajnogami bez kasków z dużo większą prędkością niż na skuterze, nie znając przepisów o ruchu, jakim kolwiek. Nie liczcie, że w miastach przybędzie skuterów, tu jest świetna komunikacja wiec hulajnogi wystarczą do podjechania. I tak nie było by ich gdzie trzymać. Jeśli chodzi o zakupy skutera przez osoby, które posiadają A1, to wszyscy jeżdżą 125 a nie 50tkami, bo ich na nie stać.

Podziel się opinią

lub