Prawo jazdy kategorii AM 2020 - formularze: Zgoda rodziców i wniosek o wydanie prawa jazdy

Prawo jazdy AM, to pierwszy z poważnych kroków w karierze przyszłego motocyklisty. Udostępniamy potrzebne do założenia profilu kierowcy formularze.

Aby młody adept jednośladów mógł rozpocząć starania o prawo jazdy kategorii AM, które w 2013 roku zastąpiło kartę motorowerową, należy zgłosić się do urzędu miasta lub gminy z trzema dokumentami:

1. Zgoda rodziców, lub opiekunów
2. Wniosek o wydanie prawa jazdy, czyli tzw. profil kierowcy
3. Zaświadczenie lekarskie

Dwa pierwsze z tych dokumentów należy wypełnić we własnym zakresie, dlatego przydatne są gotowe formularze, by na spokojnie dokonać tego przed udaniem się do urzędu.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Prawo Jazdy AM (dawniej karta motorowerowa) - dokumenty do pobrania

Zgoda rodziców lub opiekunów na kurs prawa jazdy AM
Wniosek o wydanie prawa jazdy

Z wypełnionymi formularzami, dokumentem tożsamości oraz zaświadczeniem lekarskim udajemy się do urzędu miasta lub gminy, gdzie na ich podstawie zostanie wydany tzw. profil kierowcy.

Inne publikacje na ten temat:

Dowiedz się także jak zdać prawo jazdy kategorii AM krok po kroku

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Szkoda, że nie wliczacie jeszcze kosztów dojazdu na kurs i egzaminy. Chodzi o dojazdy z wiosek do miast, dzieciaków wraz z opiekunem, bo samego strach puścić. W wioskach skutery były by eksploatowane przez młodzież, jest problem z przemieszczaniem się, obecnie niema połączeń autobusowych, względnie dojazd do niego. Jest bariera finansowa w postaci kosztów na AM i to nie mała. Nie zapomnijmy o poprawkowych egzaminacyjnych, które też są płatne, bo jak wiemy to można długo zdawać ponosząc koszty. Koszt na AM zamyka się w cenie ok 2000 zł, więc rodzice czekają trzy lata by dziecko miało już możliwość iść na prawo jazdy samochodem i kupują pierwsze auto za 25000. Dlaczego jest mało chętnych na AM, to proste, każdy kupuje elektryczną hulajnogę i koszt zamyka się w samym zakupie. Po co płacić za kurs jak można jeździć bez. Cała Polska jeździ bez prawka, czy skuterem (naruszając prawo), czy też hulajnogą, bo można. Kiedyś można było zrobić kurs w szkole podstawowej i mieć wiedzę przepisów wystarczającą do użytkowania jezdni. Ktoś wymyślił, że to było złe, dla tego powstało AM i dziś wszyscy jeżdżą hulajnogami bez kasków z dużo większą prędkością niż na skuterze, nie znając przepisów o ruchu, jakim kolwiek. Nie liczcie, że w miastach przybędzie skuterów, tu jest świetna komunikacja wiec hulajnogi wystarczą do podjechania. I tak nie było by ich gdzie trzymać. Jeśli chodzi o zakupy skutera przez osoby, które posiadają A1, to wszyscy jeżdżą 125 a nie 50tkami, bo ich na nie stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button