Nie żyje młody zawodnik. Motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu wracają z zawodów piątej rundy serii European Talent Cup z ciężkimi sercami

Hugo Millan nie żyje. Zginął na skutek wypadku, do którego doszło na torze Motorland Aragon

Po niedzielnych wydarzeniach na hiszpańskim torze Motorland Aragon postępy zawodników Wójcik Racing Team i ich coraz lepsze wyniki pozostają kwestią drugorzędną w obliczu wypadku i śmierci 14-letniego Hugo Millana. 

Do zbiorowego zdarzenia podczas wyścigu European Talen Cup doszło niedługo po starcie pierwszego z dwóch wyścigów. W kraksie wziął również udział 16-letni Oleg Pawelec, który na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do tragicznej sytuacji doszło na piątym zakręcie drugiego okrążenia. Hugo Millan zaliczył upadek, spowodowany wprowadzeniem motocykla w tzw. highside. Młody zawodnik nie zdążył uciec z linii przejazdu motocykli reszty stawki. Kilku zawodników zdołało ominąć miejsce kraksy, niestety nie wszystkim się to udało. Motocykl Olega Pawelca uderzył w leżący motocykl Millana, a ten uderzył w zawodnika. Wyścig natychmiast przerwano czerwoną flagą, a na torze pojawili się ratownicy medyczni. Hiszpan trafił do centrum medycznego, a następnie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Saragossie. Niestety, mimo wysiłku lekarzy i ratowników Hugo Millana nie udało się uratować.

Oleg Pawelec na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Polski zawodnik zszedł z toru o własnych siłach.

 

Jesteśmy  ogromnie smutni z powodu odejścia motocyklisty CEV Hugo Millana. Chcemy przesłać wyrazy miłości i wsparcia rodzinie, przyjaciołom i zespołowi. Hugo, jedź w pokoju, będziemy za Tobą tęsknić.

– napisali w oficjalnym komunikacie organizatorzy wyścigów MotoGP.

Zanim na paddock dotarły tragiczne informacje wyścig wznowiono, a 14-letni Milan Pawelec wywalczył w nim swój najlepszy rezultat w serii ETC, finiszując na dziewiątym miejscu, z niecałą sekundą straty do zwycięzcy. Przed rozpoczęciem drugiego wyścigu organizatorzy poinformowali, że Hugo Millan zmarł w szpitalu i odwołali dalszą część zawodów.

 „Cały Wójcik Racing Junior Team łączy się w bólu z rodziną, najbliższymi i zespołem Hugo – mówi manager zespołu, Michał Macuk– Gdy Hugo upadł na wyjściu z zakrętu, Oleg nie był w stanie nic zrobić, aby uniknąć uderzenia w leżący na torze motocykl, ponieważ jechał w mocno ściśniętej grupie zawodników tuż za Hiszpanem. Olegowi na szczęście nic się nie stało, ale nie mógł wziąć udziału w restarcie, w którym swój najlepszy rezultat w tym sezonie wywalczył Milan. Przed rozpoczęciem drugiego wyścigu aspekt sportowy przestał jednak mieć większe znacznie, a my wracamy do kraju z ciężkimi sercami”.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Cała redakcja składa wyrazy żalu i najszczersze kondolencje rodzinie Millan. Trzymamy również kciuki za Olega, który po prostu znalazł się w złym miejscu i nieodpowiednim czasie. Wiemy, że to trudny czas dla wszystkich.

Jeżeli możecie, to nie komentujcie złośliwie tego artykułu oraz wpisu na facebooku.

Oleg, wysyłamy Ci całą masę wsparcia!

Redakcja Jednoślad.pl


Źródło:

Wójcik Racing Team

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button