Jak szybko w trakcie wypadku motocyklowego rozpadają się zwykłe ubrania? Ku przestrodze

Ubrania motocyklowe to Twoje bezpieczeństwo, ich brak może okazać się skrajnie złą decyzją

W skrócie
  • Dlaczego zawsze należy pamiętać o jeździe w ubraniu motocyklowym?
  • Zwykłe ubrania tj. trampki, jeansy czy bawełniana bluza nie są żadnym zabezpieczeniem w kontakcie z asfaltem.

Co może się stać z Twoim ciałem jeśli nie zostanie ono odpowiednio zabezpieczone, a Ty w wyniku najróżniejszych zdarzeń stracisz panowanie nad motocyklem i się przewrócisz? Niestety, prawa fizyki są bezlitosne, a rany powstałe przez kontakt z asfaltem potrafią goić się. miesiącami. 

Wypadki motocyklowe chodzą po ludziach i warto podczas każdej wycieczki, nawet tej najkrótszej, mieć z tyłu głowy, że tym razem ta nieprzyjemność może spotkać i Ciebie. Tu nie chodzi o straszenie i powielanie stereotypu, że jazda motocyklem jest niebezpieczna. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o maksymalizowanie bezpieczeństwa.

Niestety do największej ilości paciaków i wywrotek dochodzi podczas krótkich przejazdów z punku A do punktu B. W takich zdarzeniach wcale nie muszą brać udziału osoby trzecie. Wystarczy chwila nieuwagi czy zbyt mocne dodanie gazu lub wciśnięcie hamulca przedniego i możesz znaleźć się na glebie.

Wypadek motocyklowy. Co się dzieje ze zwykłym ubraniem?

Kontakt z asfaltem jak się domyślacie wcale nie należy do najprzyjemniejszych. Rany wynikające z przetarć  i pojawienia się wysokiej temperatury goją się długo i niestety boleśnie. Dopiero wtedy większość osób uświadamia sobie, że wystarczyło założyć rękawice, buty, kurtkę czy spodnie. Wiosna 2022 nadchodzi coraz większymi krokami, niebawem każdy z nas wyprowadzi motocykl z garażu i wyruszy na pierwsze wycieczki. Chciałbym abyście o pamiętali, że tenisówki czy spodnie jeansowe nie są żadną ochroną.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Inną kwestią pozostaje fakt, że wraz z pierwszymi kilometrami w nowym sezonie jesteśmy niejako pozbawieni czucia motocykla, a to z kolei przekłada się w pewien sposób na bezpieczeństwo jazdy. Zima jest długa, a jazda motocyklem wymaga wprawy. Pamiętajcie zatem o wyjeździe na drogę w pełnym rynsztunku i dosyć asekuracyjnej jeździe, tak aby dać sobie czas na przystosowanie się do warunków drogowych i ponowne zakolegowanie się z motocyklem.

Niby nie jest to dużo, ale kiedy patrzę na na niektórych motocyklistów i ich podejście do kwestii ubioru motocyklowego to jestem przerażony, a tak naprawdę oni powinni się bać…

Czytaj dalej

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button