Romet Ogar Caffe 125 (na prawo jazdy B) na targach Motor Show w Poznaniu

Romet Ogar Caffe 125 to jeden z filarów sprzedaży motocykli 125 ccm tej polskiej marki. Jednoślad wyróżnia się rzucającym się w oczy malowaniem i niezwykle oldschoolowym designem. Oko można też zawiesić na szprychowych i szerokich kołach oraz klasycznej kanapie.

Pod względem prowadzenia motocykl bardzo podobnie jeździ jak testowany w ubiegłym roku przez Skuterowo.com model Romet Soft 125 ccm. Co ważne jest to lekki motocykl, posłusznie wykonujący polecenia kierowcy. Ze względu na te właściwości oraz niską cenę Romet Ogar Caffe 125 wydaje się być dobrą propozycją dla początkujących kierowców jednośladów 125 ccm na prawo jazdy B.

Design jest pociągający i pod względem kilku mianowników nawiązuje do kultowego Ogara z czasów PRLu. Kształt baku, lamp i kanapy pozwala wrócić do dawnych czasów. Od strony technicznej to zupełnie inny pojazd. Posiada on czterosuwowy silnik o pojemności 125 ccm. Rozwija 9 KM i według producenta rozpędza pojazd do 100 km/h przy testowanym przez nas spalaniu 2.8 L. Jednostka jest chłodzona powietrzem i zasilana gaźnikiem. Mimo faktu, że liczby nie zachwycają to dość dynamiczny motocykl 125 posiadający pięciobiegową skrzynię manualną. Pozycja jest komfortowa - sprawnie pracujące zawieszenie i wysoki profil opon skutecznie wybiera nierówności. Opanowanie Romet Ogar Caffe jest proste, również ze względu na niski środek ciężkości.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button