Wyprawa: Romet Soft 125, samoloty i polskie stacje numeryczne

Dzisiaj nieco dłuższe wideo w ramach bloga Skuterowo.com. Podkuszeni niezwykle ciepłym wieczorem robimy małą rundkę wokół Warszawy. Wyruszamy z Ursusa kierując się na Okęcie, aby tam kompleksowo omówić Rometa Soft 125 i pokazać Wam kilka lądowań. Następnie udajemy się do…

… miejsca, które jest bardzo tajemnicze. Łowcy stacji numerycznych za sprawą swoich analiz wykryli niedawno, że z terenów miejscowości Puchały rozpowszechniany jest sygnał radiowy polskiej stacji numerycznej. Znajduje tutaj tajemniczy obiekt wojskowy, należący do JW 2414, o nazwie “Obiekt Terenowy Puchały-Falenty”. Jednostka ta oficjalnie nie ma nic wspólnego z działalnością komunikacyjną. Mimo to na terenie tym znajduje się około 30 różnej wielkości masztów radiowych.

Cały teren jest ogrodzony i strzeżony elektronicznie systemem za ponad 3 mln PLN. Próżno tu szukać sprzętu typowo wojskowego. Zatem – czyżby to właśnie z tego miejsca Polska komunikuje się ze swoimi szpiegami na świecie?

Warto pamiętać, że nasz kraj nie jest odosobniony. Wiele innych służb również posiada tego typu radiostacje.  W tym miejscu razem z Rometem Soft 125 spędziliśmy kilkanaście minut podczas których, zwłaszcza nocą mogą przechodzić ciarki po plecach.

Chcecie więcej takich relacji z jednośladowych wypraw? Dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź również nasze nowe forum: Motocykle i Skutery 125 ccm

 

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

10 opinii

 1. To ja już chyba bym wolał Junaka 121.
  Alternatywnie Junaka 123 lub 122RS.
  Wszystkie w zbliżonej cenie a wykonanie zdecydowanie lepsze.

 2. Junak 121 wyraźnie droższy prawie o wartość silnika więc wiesz…
  Poza tym Junak brzydko wygląda z tą osłonką reflektora.

 3. A co, dodatkowej taśmy LED z *kondziorem… 470 mikroF/63 V* z tego pobliskiego elektrycznego nie umiesz sobie sam zainstalować?
  *
  Jak w las idziesz to ile widzisz… sosen? Jak zbyt mało to pewnie jest to… las jodłowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button