Wyprawa: Romet Soft 125, samoloty i polskie stacje numeryczne

Dzisiaj nieco dłuższe wideo w ramach bloga Skuterowo.com. Podkuszeni niezwykle ciepłym wieczorem robimy małą rundkę wokół Warszawy. Wyruszamy z Ursusa kierując się na Okęcie, aby tam kompleksowo omówić Rometa Soft 125 i pokazać Wam kilka lądowań. Następnie udajemy się do...

... miejsca, które jest bardzo tajemnicze. Łowcy stacji numerycznych za sprawą swoich analiz wykryli niedawno, że z terenów miejscowości Puchały rozpowszechniany jest sygnał radiowy polskiej stacji numerycznej. Znajduje tutaj tajemniczy obiekt wojskowy, należący do JW 2414, o nazwie "Obiekt Terenowy Puchały-Falenty". Jednostka ta oficjalnie nie ma nic wspólnego z działalnością komunikacyjną. Mimo to na terenie tym znajduje się około 30 różnej wielkości masztów radiowych.

Cały teren jest ogrodzony i strzeżony elektronicznie systemem za ponad 3 mln PLN. Próżno tu szukać sprzętu typowo wojskowego. Zatem - czyżby to właśnie z tego miejsca Polska komunikuje się ze swoimi szpiegami na świecie?

Warto pamiętać, że nasz kraj nie jest odosobniony. Wiele innych służb również posiada tego typu radiostacje.  W tym miejscu razem z Rometem Soft 125 spędziliśmy kilkanaście minut podczas których, zwłaszcza nocą mogą przechodzić ciarki po plecach.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Chcecie więcej takich relacji z jednośladowych wypraw? Dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź również nasze nowe forum: Motocykle i Skutery 125 ccm

 

Inne publikacje na ten temat:

10 opinii

  1. To ja już chyba bym wolał Junaka 121.
    Alternatywnie Junaka 123 lub 122RS.
    Wszystkie w zbliżonej cenie a wykonanie zdecydowanie lepsze.

  2. A co, dodatkowej taśmy LED z *kondziorem… 470 mikroF/63 V* z tego pobliskiego elektrycznego nie umiesz sobie sam zainstalować?
    *
    Jak w las idziesz to ile widzisz… sosen? Jak zbyt mało to pewnie jest to… las jodłowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button