Yamaha YBR 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Yamaha YBR 125 to lekki motocykl japońskiej firmy Yamaha. Pierwsza wersja jednośladu pojawiła się na rynku w 2005 roku. Założeniem producenta było stworzenie motocykla o prostej konstrukcji do użytku codziennego. Cel ten udało się zrealizować.

W motocykl wmontowano czterocylindrowy silnik, chłodzony powietrzem o pojemności, jak nazwa wskazuje, 125 cm3. W wersjach produkowanych przez pierwsze 2 lata w jednostce napędowej zainstalowany był gaźnik, zaś po 2007 roku, ze względu na wprowadzone w Europie normy dotyczące emisji spalin, w motocyklach zainstalowano system elektronicznego wytrysku paliwa.

ZOBACZ TAKŻE: Yamaha YBR 125 na prawo jazdy kat. B: Dlaczego warto kupić używaną YBR?

W 2010 roku na rynku pojawiła się zmodernizowana wersja tego jednośladu. Celem tej produkcji było stworzenie sportowej odsłony Yamahy YBR 125. Nowy model otrzymał nazwę Yamaha YBR 125 G. Główne zmiany polegały na dostosowaniu motocykla do jazdy po nierównym terenie. Podwyższono nadwozie, zainstalowano głębszy błotnik oraz dostosowano opony do jazdy terenowej. Zmieniona została także przednia lampa.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Yamaha YBR 125 G to motocykl lekki o masie własnej równej 106 kg. Wyposażony jest on w silnik o maksymalnej mocy 10,19 KM i maksymalnym momencie obrotowym 10 Nm. Zastosowano 5-stopniową skrzynię biegów. Zawieszenie klasyczne  - przednie stanowi widelec teleskopowy, tylne to wahacz wleczony.  Nowa wersja Yamahy to motocykl, który może służyć do użytku codziennego, do jazdy po drogach,  ale też, dzięki wprowadzonym ulepszeniom, doskonale sprawdza się na nierównym terenie.

Yamaha YBR 125 - dane techniczne:

Dane techniczne: Yamaha YBR 125
Marka Yamaha
Model YBR 125
Pojemność 124 cm3
Silnik Czterosuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 10,05 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Rozruch Elektryczny i nożny
Wymiary 1980/745/1080 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 12 litrów
Masa własna 205 kg

Inne publikacje na ten temat:

6 opinii

  1. „…W motocykl wmontowano jednosuwowy, czterocylindrowy silnik..” jest taki silnik znaczy się jednosuwowy ???? >:-O

  2. Co to za bzdura? (dot.Yamaha YBR 125)
    Cytuję : „W motocykl wmontowano czterocylindrowy silnik, chłodzony powietrzem o pojemności, jak nazwa wskazuje, 125 cm3”

  3. Rozglądam się za pierwszym motocyklem 125. Na oku mam tego nowego Bartona Travela (nawet podobny do YBR), wydaje się fajny. Jest sens dopłacać kilka tys do takiej Yamahy? Różnica jest aż tak duża? Bartona (model Blade) widziałem na żywo, wygląda np. porządnie. Motocykl będzie mi służył sporadycznie, weekendami (do pracy i tak muszę jeździć w garniturze). Ma ktoś porównanie Bartona Travela albo podobnego modelu z YBR?

  4. Barton Travel to praktycznie jest ta YBR , nawet w tej samej fabryce składany ( Tianda). Różnica taka że Barton ma z tyłu tarczę a Yamaha bęben hamulcowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button