Policyjny Harley-Davidson w Rzeszowie. To drugi taki pojazd w Europie

Policyjny Harley-Davidson w Polsce? W sumie czemu nie. To drugi taki pojazd w Europie, który właśnie trafił do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie. Harley'a ufundował Urząd Miasta. 
W piątek 12. grudnia do służby włączono policyjnego Harley-Davidsona, który będzie patrolował ulice Rzeszowa. Ufundowany przez Urząd Miasta Rzeszów motocykl to pierwszy policyjny Harley w Polsce i, według informacji podanych przez stojących za akcją funkcjonariuszy, drugi w Europie. Większość motocykli służących w Polsce to motocykle japońskie lub motocykle marki BMW.
Pomysł na wprowadzenie do służby Harley'a łączy akcję marketingową z ułatwianiem pracy policjantów. Jak mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa:
Trzeba mieć różne pomysły na rozwój, promocję i uświetnianie miasta. Z pewnością ten motocykl jest właśnie takim posunięciem. Poprawi warunki pracy policjantów, a co za tym idzie, podniesie poziom bezpieczeństwa na naszych ulicach.

Harley-Davidson wraz z niezbędnym wyposażeniem kosztował ponad 83 tys. złotych. Road King posiada sinilnik Millwaukee Eight o pojemności 1745 ccm i mocy 90 KM. Motocykl przebudował rzeszowski dealer marki pod potrzeby Policji.

Motocykle tej marki nie są obce polskim funkcjonariuszom, gdyż pojawiły się w Policji Państwowej na początku lat XX. Był to wówczas podstawowy motocykl w tej formacji. W 1927 roku, gdy powstawała policja drogowa, do patrolowania dróg funkcjonariusze używali właśnie tych amerykańskich jednośladów. Pozostały one w służbie do 1939 roku.

Źródło: KMP Rzeszów

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button