Policja zapowiada kontrole motocyklistów na 125 ccm

Co właściwie policja ma zamiar kontrolować? Według zapowiedzi pod lupę ma być brany zwłaszcza straż kierowcy. Według prawa ma to być minimum 3 lata. Jeśli do tej granicy brakuje nam choćby 1 dnia dostaniemy mandat. Stróże prawa nie mają mieć litości.

Co grozi za jazdę na moto 125 ccm na kat. B posiadanym poniżej 3 lat? Tłumaczyliśmy w ubiegłym tygodniu na Skuterowo.com. Jednak warto przypomnieć: Mandat i odprowadzanie pojazdu pieszo to najlżejsza z możliwych kar. O wiele gorszymi konsekwencjami może być regres ubezpieczyciela w razie wypadku. Powoduje on przerzucenie wszelkich kosztów związanych z likwidacją szkód na kierowcę motocykla 125 ccm bez uprawnień (jazda bez stażu 3 lat na kat. B jest traktowana jak jazda bez prawa jazdy).

W skrócie: Jeśli uszkodzimy czyjś pojazd za wszelkie straty z tego tytuły płacimy z własnej kieszeni. W przypadku okaleczenia kogoś płacimy tej osobie odszkodowanie, a nawet dożywotnią rentę. Zatem warto jednak trochę poczekać i podróżować zgodnie z prawem?

Przeczytaj więcej na ten temat.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. A niech sobie kontrolują jak się nudzą… a lepiej niech się zajmą pijanymi kierowcami , niesprawnymi złomami i ciężarówkami siejącymi piach po asfaltach

  2. Policja nie zapowiada żę będzie zwiększać beżpieczństow tylko zapowiada szuknie guza żeby wytrzepać jak najwięcje kasy. Ze słowiem Policja kojarzymy: mandat,punkt karny, łapanka, radar, sąd, kara, wykroczenie itp, itd… zamiast POMOC,UŚMIECH….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button