125 ccm
Aktualnie czytasz:
Policja zapowiada kontrole motocyklistów na 125 ccm
5

Co właściwie policja ma zamiar kontrolować? Według zapowiedzi pod lupę ma być brany zwłaszcza straż kierowcy. Według prawa ma to być minimum 3 lata. Jeśli do tej granicy brakuje nam choćby 1 dnia dostaniemy mandat. Stróże prawa nie mają mieć litości.

Co grozi za jazdę na moto 125 ccm na kat. B posiadanym poniżej 3 lat? Tłumaczyliśmy w ubiegłym tygodniu na Skuterowo.com. Jednak warto przypomnieć: Mandat i odprowadzanie pojazdu pieszo to najlżejsza z możliwych kar. O wiele gorszymi konsekwencjami może być regres ubezpieczyciela w razie wypadku. Powoduje on przerzucenie wszelkich kosztów związanych z likwidacją szkód na kierowcę motocykla 125 ccm bez uprawnień (jazda bez stażu 3 lat na kat. B jest traktowana jak jazda bez prawa jazdy).

W skrócie: Jeśli uszkodzimy czyjś pojazd za wszelkie straty z tego tytuły płacimy z własnej kieszeni. W przypadku okaleczenia kogoś płacimy tej osobie odszkodowanie, a nawet dożywotnią rentę. Zatem warto jednak trochę poczekać i podróżować zgodnie z prawem?

Przeczytaj więcej na ten temat.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe grze
  25 sierpnia 2014 at 20:01

  A niech sobie kontrolują jak się nudzą… a lepiej niech się zajmą pijanymi kierowcami , niesprawnymi złomami i ciężarówkami siejącymi piach po asfaltach

 • Zdjęcie profilowe hyena
  26 sierpnia 2014 at 00:59

  Policja nie zapowiada żę będzie zwiększać beżpieczństow tylko zapowiada szuknie guza żeby wytrzepać jak najwięcje kasy. Ze słowiem Policja kojarzymy: mandat,punkt karny, łapanka, radar, sąd, kara, wykroczenie itp, itd… zamiast POMOC,UŚMIECH….

 • 26 sierpnia 2014 at 19:12

  lepiej niech się dobrze zajmą tym typkiem z BMW który znowu śmiga po wawie…..

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  26 sierpnia 2014 at 20:36

  nie, on nie śmiga. ten filmik dookoła tęczy jest starszy niż te jego poprzednie wyczyny

 • Zdjęcie profilowe B4rtek
  27 sierpnia 2014 at 06:15

  Ale konsekwencji nadal zadnych :]