125 ccm
Aktualnie czytasz:
Policja zapowiada kontrole motocyklistów na 125 ccm
5

Co właściwie policja ma zamiar kontrolować? Według zapowiedzi pod lupę ma być brany zwłaszcza straż kierowcy. Według prawa ma to być minimum 3 lata. Jeśli do tej granicy brakuje nam choćby 1 dnia dostaniemy mandat. Stróże prawa nie mają mieć litości.

Co grozi za jazdę na moto 125 ccm na kat. B posiadanym poniżej 3 lat? Tłumaczyliśmy w ubiegłym tygodniu na Skuterowo.com. Jednak warto przypomnieć: Mandat i odprowadzanie pojazdu pieszo to najlżejsza z możliwych kar. O wiele gorszymi konsekwencjami może być regres ubezpieczyciela w razie wypadku. Powoduje on przerzucenie wszelkich kosztów związanych z likwidacją szkód na kierowcę motocykla 125 ccm bez uprawnień (jazda bez stażu 3 lat na kat. B jest traktowana jak jazda bez prawa jazdy).

W skrócie: Jeśli uszkodzimy czyjś pojazd za wszelkie straty z tego tytuły płacimy z własnej kieszeni. W przypadku okaleczenia kogoś płacimy tej osobie odszkodowanie, a nawet dożywotnią rentę. Zatem warto jednak trochę poczekać i podróżować zgodnie z prawem?

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Przeczytaj więcej na ten temat.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe grze
  25 sierpnia 2014 at 20:01

  A niech sobie kontrolują jak się nudzą… a lepiej niech się zajmą pijanymi kierowcami , niesprawnymi złomami i ciężarówkami siejącymi piach po asfaltach

 • Zdjęcie profilowe hyena
  26 sierpnia 2014 at 00:59

  Policja nie zapowiada żę będzie zwiększać beżpieczństow tylko zapowiada szuknie guza żeby wytrzepać jak najwięcje kasy. Ze słowiem Policja kojarzymy: mandat,punkt karny, łapanka, radar, sąd, kara, wykroczenie itp, itd… zamiast POMOC,UŚMIECH….

 • 26 sierpnia 2014 at 19:12

  lepiej niech się dobrze zajmą tym typkiem z BMW który znowu śmiga po wawie…..

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  26 sierpnia 2014 at 20:36

  nie, on nie śmiga. ten filmik dookoła tęczy jest starszy niż te jego poprzednie wyczyny

 • Zdjęcie profilowe B4rtek
  27 sierpnia 2014 at 06:15

  Ale konsekwencji nadal zadnych :]