- W tym zestawieniu znajdziesz najlepsze motocykle sportowe lat 90-tych.
- Ranking najlepszych motocykli sportowych lat 90-tych to kilka naszych propozycji. Uważasz, ze jakiegoś motocykla w nim brakuje? Daj ślad w komentarzu.
- Więcej porad, tekstów oraz informacji na temat najlepszych motocykli świata znajdziesz na naszej stronie głównej, jednoślad.pl
- W tym rankingu znajdziesz cały przekrój motocykli sprzedawanych w latach 90-tych.
Lata 90-te, to złoty okres rozwoju motoryzacji i czas w którym powstały najlepsze motocykle świata. Dzisiaj zaprezentujemy ranking najlepszych motocykli sportowych lat 90-tych!
W naszym zestawieniu znajdziesz nie tylko flagowe motocykle superbike. W tym artykule pojawią się zarówno litrowe potwory jak i jednoślady klasy 125, które zrobiły tamtych czasach największe wrażenie na motocyklistach.
1. Cagiva Mito 125. Ten motocykl osiągał nawet 170 km/h!
Cagia Mito 125 zadebiutowała w roku 1990 i bardzo szybko zdobyła popularność wśród młodych adeptów motorsportu. Wszystko za sprawą dwusuwowego silnika o pojemności 125 cm, który rozwijał moc na poziomie 34 KM przy 12 000 obr./min i dawał możliwość rozpędzenia się nawet do 170 km/h!
Podane wartości robią dzisiaj tym większe wrażenie, że przez obowiązujące normy emisji spalin o motocyklach 125 z taką mocą możemy zapomnieć. Co ciekawe Mito 125 występowało z sześciostopniową i siedmiostopniową skrzynią biegów. Wyobrażacie sobie jazdę tym potworkiem? A może ktoś z Was nadal ma swoim garażu ten sprzęt?
2. Kawasaki ZXR 400. Lekki i niesamowicie szybki
Lecimy dwie klasy wyżej i przechodzimy do motocykla, który dzisiaj jest niezwykłym rodzynkiem. Czterocylindrowe Kawasaki co prawda powstało nieco z przymusu – w Japonii obowiązywały przepisy, które sprawiały, że wyrobienie prawa jazdy i posiadanie motocykla o większych pojemnościach było niezwykle drogie i trudne, ale wyznaczyło całkowicie nową drogę dla motocykli sportowych.
Zresztą Kawasaki ZXR 400 był idealnym pomostem między motocyklami dla początkujących fanów torowania, a zaawansowanymi użytkownikami. Niska masa i świetna poręczność sprawiały, że te motocykle doskonale sprawdzały się na małych, technicznych torach.
ZXR otrzymał czterocylindrowy silnik chłodzony cieczą o mocy 61 KM! Swój debiut świętował co prawda w roku 1989, ale do punktów sprzedaży trafił z początkiem roku 1990!
3. Honda CBR 900 RR SC28, czyli kultowe motocykle pełną gębą
Jeśli mielibyśmy wybrać jeden, najbardziej kultowy motocykl sportowy lat 90-tych, to naszym zdaniem byłaby do właśnie 900RR SC 28. Motocykl zadebiutował w roku 1992 i całkowicie pozamiatał swoją sportową konkurencje. Co prawda Honda nie zaprezentowała motocykla, który był zaskakująco innowacyjną jednostką, ale udało się jej stworzyć motocykl do bólu dopracowany, a przy tym bardzo lekki.
Cebra szybko stała się ulubieńcem motocyklistów na całym świecie. Była nie tylko wygodna i świetnie sprawdzała się w cywilnych zastosowaniach, ale była niezwykle szybka na torze. O tym jak dobry był to sprzęt niech świadczą dzisiaj jego ceny na portalach aukcyjnych oraz znikoma ilość dostępnych sztuk. Oddalibyśmy za nią nerkę!
Kultowe motocykle: ranking TOP 7 motocykli, które powinien znać każdy motocyklista
4. Suzuki GSX-R750. Konkurencja nie śpi
Gdybyśmy mieli wskazać najbardziej solidnego konkurenta dla modelu CBR, to byłby to właśnie Suzuki GSX-R750. Warto jednak zaznaczyć, że model ze zdjęcia zadebiutował w roku 1996 i tak naprawdę był konkurentem dla 900RR o oznaczeniu SC33. Suzuki sprokurowało motocykl, który w testach porównawczych gromił konkurencję. Główny atut? Masa – czasami niższa niż w wielu motocyklach klasy 600, osiągi – GSX-R potrafił konkurować z takimi maszynami nawet jak Ducati 916 i cena.
W ramie tego motocykla znajdował się silnik o pojemności 750 cm3. Jednostka generowała 128 KM i 80 Nm momentu obrotowego. Całkiem przyzwoicie, prawda? Przyzwoita była również wcześniej wspomniana masa i prędkość maksymalna, ta pierwsza wynosiła zaledwie 194 kilogramy, a druga aż 270 km/h! Takie sporty to my rozumiemy!
Brak Hondy VFR 750. Rozrząd na kołach zębatych i precyzja prowadzenia. Wygoda.