Aktualnie czytasz:
Koniec z kartą pojazdu i nalepką kontrolą. Kolejne rewolucyjne zmiany 
1

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej zapowiedział likwidację obowiązku przekazywania karty pojazdu. To kolejny krok w kierunku ułatwiania życia kierowców.

Od 1 października nie musimy mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia zawarcia polisy OC. Minister Adamczyk potwierdził, że kolejnym krokiem będzie likwidacja karty pojazdu. Obecnie, w przypadku gdy takowa była wydana, właściciel pojazdu zobowiązany jest przekazać ją kolejnemu właścicielowi. Jej brak to wydatek rzędu 75 zł (za wyrobienie duplikatu). W opinii ministerstwa przy obecnej technologii karta pojazdu to przeżytek.

To nie koniec: ministerstwo proponuje także zniesienie konieczności zmian tablic rejestracyjnych (będzie można korzystać ze „starych” numerów rejestracyjnych), a ca tym idzie także nalepki legalizacyjnej. To kolejne oszczędności finansowe i czasowe.

 
Czytaj
REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.

Trwają prace nad możliwością zostawienia prawa jazdy w domu. Wstępnie, mimo że obowiązek nadal będzie istniał, kierowcy nie zapłacą mandatu za brak blankietu. 

Ciekawostką jest fakt, że wydruk z „Mój pojazd” (obywatel.gov.pl) ma stać się dokumentem urzędowym. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Całość zmian zebrana jest przez ministerstwo infrastruktury oraz ministerstwo cyfryzacji pod wspólną nazwą „Pakiet deregulacyjny”. Zmiany będą wprowadzane stopniowo, poczynając od stycznia 2019 roku. 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Cyfryzacji 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
65%
Interesujące
24%
heh...
0%
Że co?
6%
Grrrr!
0%
Smutne
6%
  • jas13
    19 października 2018 at 11:40

    To po co było wprowadzać kartę pojazdu?
    Ciekawe, czy przypadkiem karta pojazdu i naklejka nie wynikają z jakiegoś rozporządzenia EU, bo wtedy może być Zonk