Aktualnie czytasz:
Gogoro 2 - elektryczny skuter z bardzo ciekawym systemem antykradzieżowym
4

Kojarzycie firmę Gogoro? Założona jakiś czas temu przez były pracowników HTC, Gogoro to bardzo ciekawy sposób myślenia nt. transportu oraz dzielenia się energią. Teraz na rynek trafia drugi elektryczny skuter marki.

Przede wszystkim - Gogoro to dużo więcej niż skutery. Koncepcja stojąca za firmą to stworzenie wspólnego standardu przechowywania energii dla przemysłu i transportu. Coś w rodzaju baterii AA, tylko w większej skali. Nośnikiem pomysłu są skutery Gogoro, wyposażone w pakiety baterii (wyglądające jak duży termos), które można wymieniać na tzw. GoStations. Dzięki temu rozwiązano kilka problemów. Po pierwsze, skutery Gogoro nie są tak mocno ograniczone zasięgiem. Można jechać od jednej stacji do drugiej i podmieniać pakiety. Po drugie: na miejscu czekają naładowane pakiety, więc nie marnuje się czasu na ładowanie.

Póki co Gogoro funkcjonuje na Tajwanie, gdzie dzięki współpracy z rządem powstało ponad 300 stacji dokujących, a do końca tego roku liczba ta ma zwiększyć się do 500. Łączna liczba sprzedanych skuterów przekroczyła 10,000 w sierpniu zeszłego roku. Testowe programy powoli ruszają także w miastach Europy Zachodniej, Paryżu czy Berlinie.

O Gogoro mógłbym mówić bardzo długo, ponieważ to mocno interesujący mnie temat. Ale wracając do konkretów. Gogoro z końcem maja zaprezentowało drugą wersję swojego skutera. Gogoro 2 posiada większy rozstaw osi, 14. i 13-calowe koła, większy schowek pod siedzeniem oraz zaktualizowaną jednostkę napędową wraz z oprogramowaniem. To ostatnie jest wisienką na torcie całego pomysłu. W aplikacji znajdziemy nie tylko informacje dotyczące najbliższych GoStation, ale także dot. samego pojazdu. Od przebytych tras, przez aktualny zasięg, po informacje gdzie zostawiliśmy skuter. Najfajniejszą nową funkcją jest jednak biometryczna blokada. Skuter będzie można odpalić tylko za pomocą kodu PIN lub odcisku palca. Proste rozwiązanie znane z telefonów, które praktycznie uniemożliwia kradzież.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Nawet jeśli nie wygląda na za piękny, to jakość wykonania stoi na świetnym poziomie. Wiem, bo widzieliśmy Gogoro na żywo podczas targów w Mediolanie.

Jak Wam podoba się taka wizja przyszłości? Dodam, że Gogoro na Tajwanie kosztuje ekwiwalent 1,300 dolarów (po dopłatach ze strony rządu). 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
55%
5%
3%
  • Zdjęcie profilowe Wombat
    3 czerwca 2017 at 23:49

    fajny i równie bez sensu jak tesla u nas. chyba że się nim wypuszczamy na 4km wycieczki i zawsze możemy wrócić z buta

  • Paweł
    19 maja 2019 at 09:24

    Dla mnie genialne, przyszłość miejskiej komunikacji….Przy stacjach wymiany baterii co kilometr, jak tam, u nich, jazda bez stresu, a zasięgiem 170km, jak zapowiadająw 3ce, możliwość przemieszczania sie pomiędzy miastami….