Honda PCX Electric 2018 i Honda PCX Hybrid 2018. Dwa bardzo ważne modele z Tokyo Motor Show

Nieco w cieniu i nieco przegapione, ale bardzo ważne. Honda podczas obecnie trwających targów Tokyo Motor Show pokazała dwa skutery na bazie popularnego PCX-a. Jeden posiada napęd elektryczny, a drugi hybrydowy. 

Niestety póki co nie posiadamy dokładnych danych technicznych. PCX Electric jest w pełni elektrycznym skuterem, który posiada zbudowany wewnątrz Hondy silnik elektryczny oraz korzysta z pakietu baterii litowo-jonowych Honda Mobile Power Pack. Ten ostatni docelowo ma być ustandaryzowanym pakietem wykorzystywanym w pojazdach Hondy (jeśli w tym momencie myślicie o Gogoro, macie bardzo dobre skojarzenia).

Najważniejsze jednak, że to nie prototyp. Elektryczny PCX będzie dostępny już od przyszłego roku na rynkach azjatyckich, w tym także na dość ważnym rynku japońskim. Można spekulować, że jeśli skuter się przyjmie (zwłaszcza w Japonii), to niedługo później może trafić do Europy. Oczywiście gwarantem powodzenia byłaby sensowna cena i odpowiedni zasięg.

ZOBACZ TAKŻE: Honda EV-Cub od przyszłego roku. Elektryczny skuter w oldschoolowym stylu

Drugą nowością jest PCX Hybrid i jak pewnie się domyślacie, jest to skuter z napędem hybrydowym. To o tyle ciekawe, że nie kojarzę innych jednośladów z napędem hybrydowym, a tym bardziej małego skutera. Plusem na pewno będzie fakt, że pod siedzeniem nadal znajduje się miejsce na kask i zakupy (w elektrycznym modelu są tam baterie). Dodatkowo, hybryda w założeniu powinna mało palić. Ciężko mi jednak wyobrazić sobie pojazd spalający mniej niż standardowy PCX, który z systemem start/stop zadowala się 2 L / 100 km.

Hybryda także będzie dostępna na początku w Azji.

Wielokrotnie w różnych mediach wyrażałem swoją opinię o tym, że elektryczna era jednośladów zacznie się z dniem, gdy za elektryki na poważnie “weźmie” się duży producent. Nie ma większego producenta niż Honda. A na dodatek Japończycy uderzają w świetny segment. Zamiast koncentrować się na niszowych, drogich pojazdach, chcą zainteresować klienta dla którego najważniejsze jest by w niedrogi i szybki sposób dostać się do pracy.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach!

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

    1. …dlatego hybryda wygląda lepiej. Myślałem o kupowaniu zwykłego PCXa, mam nadzieję, że hybryda wyjdzie dobrze i szybko będzie u nas dostępna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button