Aktualnie czytasz:
Honda EV-Cub od przyszłego roku. Elektryczny skuter w oldschoolowym stylu
1

Zaprezentowana dwa lata temu jako koncept, elektryczna Honda EV-Cub wejdzie do seryjnej produkcji w przyszłym roku.

Honda planuje do 2030 roku posiadać w swojej ofercie minimum 2/3 pojazdów elektrycznych. Dotyczy to samochodów, ale także motocykli. Krokiem w tym kierunku będzie elektryczny skuter EV-Cub.

EV-Cub to połączenie oldschoolowego designu z nowoczesną technologią, co w praktyce wygląda zaskakująco dobrze. EV wizualnie przypomina Hondę Super Cub produkowaną od 1958 roku i sprzedaną w ponad 80 mln egzemplarzy. W informacji prasowej CEO Hondy, Takahira Hachigo, zaznaczył, że plany wychodzą poza samą produkcje pojazdu. Honda planuje chociażby współpracę z japońską pocztą w zakresie promocji eko-elektryczych rozwiązań.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Na temat samego EV-Cub nie wiadomo zbyt wiele. Bateria ma być demontowalna i lekka, a umieszczono ją w podłogach skutera. Silnik znajduje się w piaście tylnego koła. Warto zauważyć, że skuter wygląda na konstrukcyjnie prosty. A to dobra wiadomość, ponieważ moim zdaniem EV-Cub powinno być tym samym, co protoplasta - tanim środkiem transportu dla każdego.

Czekamy na więcej!

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
80%
0%
0%