Aktualnie czytasz:
Honda EV-Cub od przyszłego roku. Elektryczny skuter w oldschoolowym stylu
1

Zaprezentowana dwa lata temu jako koncept, elektryczna Honda EV-Cub wejdzie do seryjnej produkcji w przyszłym roku.

Honda planuje do 2030 roku posiadać w swojej ofercie minimum 2/3 pojazdów elektrycznych. Dotyczy to samochodów, ale także motocykli. Krokiem w tym kierunku będzie elektryczny skuter EV-Cub.

EV-Cub to połączenie oldschoolowego designu z nowoczesną technologią, co w praktyce wygląda zaskakująco dobrze. EV wizualnie przypomina Hondę Super Cub produkowaną od 1958 roku i sprzedaną w ponad 80 mln egzemplarzy. W informacji prasowej CEO Hondy, Takahira Hachigo, zaznaczył, że plany wychodzą poza samą produkcje pojazdu. Honda planuje chociażby współpracę z japońską pocztą w zakresie promocji eko-elektryczych rozwiązań.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Na temat samego EV-Cub nie wiadomo zbyt wiele. Bateria ma być demontowalna i lekka, a umieszczono ją w podłogach skutera. Silnik znajduje się w piaście tylnego koła. Warto zauważyć, że skuter wygląda na konstrukcyjnie prosty. A to dobra wiadomość, ponieważ moim zdaniem EV-Cub powinno być tym samym, co protoplasta – tanim środkiem transportu dla każdego.

Czekamy na więcej!

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
80%
Interesujące
20%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%