Aktualnie czytasz:
Honda EV-Cub od przyszłego roku. Elektryczny skuter w oldschoolowym stylu
1

Zaprezentowana dwa lata temu jako koncept, elektryczna Honda EV-Cub wejdzie do seryjnej produkcji w przyszłym roku.

Honda planuje do 2030 roku posiadać w swojej ofercie minimum 2/3 pojazdów elektrycznych. Dotyczy to samochodów, ale także motocykli. Krokiem w tym kierunku będzie elektryczny skuter EV-Cub.

EV-Cub to połączenie oldschoolowego designu z nowoczesną technologią, co w praktyce wygląda zaskakująco dobrze. EV wizualnie przypomina Hondę Super Cub produkowaną od 1958 roku i sprzedaną w ponad 80 mln egzemplarzy. W informacji prasowej CEO Hondy, Takahira Hachigo, zaznaczył, że plany wychodzą poza samą produkcje pojazdu. Honda planuje chociażby współpracę z japońską pocztą w zakresie promocji eko-elektryczych rozwiązań.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Na temat samego EV-Cub nie wiadomo zbyt wiele. Bateria ma być demontowalna i lekka, a umieszczono ją w podłogach skutera. Silnik znajduje się w piaście tylnego koła. Warto zauważyć, że skuter wygląda na konstrukcyjnie prosty. A to dobra wiadomość, ponieważ moim zdaniem EV-Cub powinno być tym samym, co protoplasta – tanim środkiem transportu dla każdego.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Czekamy na więcej!

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
80%
Interesujące
20%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%