125 ccm
Aktualnie czytasz:
Centrum Legislacji: Ustawa o 125 ccm będzie ogłoszona do 25.07

Redakcja Skuterowo.com zwróciła się do Rządowego Centrum Legislacyjnego, administratora internetowego Dziennika Ustaw z pytaniem o planowany termin opublikowania podpisanej przez Prezydenta nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Na jej mocy będzie można jeździć motocyklem i skuterem 125 ccm bez dodatkowych egzaminów.

Celowo użyliśmy czasu przyszłego. Póki ustawa nie zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw oraz nie minie okres przejściowy (vacatio legis) nie można jeździć legalnie na 125 ccm.

Na chwilę obecną cała procedura legislacyjna jest zawieszona niejako w próżni. Stąd skierowaliśmy nasze pytanie o dalsze losy ustawy oraz przewidywany termin opublikowania noweli:

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

Szanowny Panie!
Uprzejmie informuję, że, jeśli nie wystąpią nieoczekiwane przeszkody, ustawa o zmianie ustawy o kierujących pojazdami z dnia 26 czerwca 2014 r. zostanie opublikowana w tym tygodniu.

Z poważaniem
Marek Głuch
Wicedyrektor
Departament Dzienników Urzędowych i Systemów Informacyjnych

 
Czytaj
REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.

W najgorszym wypadku ustawa wejdzie zatem w życie od 25.08.2014. Od tej daty poruszanie się na motocyklu czy skuterze 125 będzie w pełni legalne i umocowane prawnie. Chwilę po rozgłoszeniu Ustawy w Dzienniku Ustaw uruchomimy nasz zegar wskazujący czas pozostały do tej wyczekiwanej daty.

Zobacz także:
Ustawa o motocyklach 125 cm3 na prawo jazdy B wchodzi w życie od dn. 24.08 br
Odliczaj razem ze Skuterowo.com dni i minuty do wejścia w życie ustawy

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%