Centrum Legislacji: Ustawa o 125 ccm będzie ogłoszona do 25.07

Redakcja Skuterowo.com zwróciła się do Rządowego Centrum Legislacyjnego, administratora internetowego Dziennika Ustaw z pytaniem o planowany termin opublikowania podpisanej przez Prezydenta nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Na jej mocy będzie można jeździć motocyklem i skuterem 125 ccm bez dodatkowych egzaminów.

Celowo użyliśmy czasu przyszłego. Póki ustawa nie zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw oraz nie minie okres przejściowy (vacatio legis) nie można jeździć legalnie na 125 ccm.

Na chwilę obecną cała procedura legislacyjna jest zawieszona niejako w próżni. Stąd skierowaliśmy nasze pytanie o dalsze losy ustawy oraz przewidywany termin opublikowania noweli:

Szanowny Panie!
Uprzejmie informuję, że, jeśli nie wystąpią nieoczekiwane przeszkody, ustawa o zmianie ustawy o kierujących pojazdami z dnia 26 czerwca 2014 r. zostanie opublikowana w tym tygodniu.

Z poważaniem
Marek Głuch
Wicedyrektor
Departament Dzienników Urzędowych i Systemów Informacyjnych

W najgorszym wypadku ustawa wejdzie zatem w życie od 25.08.2014. Od tej daty poruszanie się na motocyklu czy skuterze 125 będzie w pełni legalne i umocowane prawnie. Chwilę po rozgłoszeniu Ustawy w Dzienniku Ustaw uruchomimy nasz zegar wskazujący czas pozostały do tej wyczekiwanej daty.

Zobacz także:
Ustawa o motocyklach 125 cm3 na prawo jazdy B wchodzi w życie od dn. 24.08 br
Odliczaj razem ze Skuterowo.com dni i minuty do wejścia w życie ustawy

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button