125 ccm
Aktualnie czytasz:
Centrum Legislacji: Ustawa o 125 ccm będzie ogłoszona do 25.07

Redakcja Skuterowo.com zwróciła się do Rządowego Centrum Legislacyjnego, administratora internetowego Dziennika Ustaw z pytaniem o planowany termin opublikowania podpisanej przez Prezydenta nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Na jej mocy będzie można jeździć motocyklem i skuterem 125 ccm bez dodatkowych egzaminów.

Celowo użyliśmy czasu przyszłego. Póki ustawa nie zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw oraz nie minie okres przejściowy (vacatio legis) nie można jeździć legalnie na 125 ccm.

Na chwilę obecną cała procedura legislacyjna jest zawieszona niejako w próżni. Stąd skierowaliśmy nasze pytanie o dalsze losy ustawy oraz przewidywany termin opublikowania noweli:

Szanowny Panie!
Uprzejmie informuję, że, jeśli nie wystąpią nieoczekiwane przeszkody, ustawa o zmianie ustawy o kierujących pojazdami z dnia 26 czerwca 2014 r. zostanie opublikowana w tym tygodniu.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Z poważaniem
Marek Głuch
Wicedyrektor
Departament Dzienników Urzędowych i Systemów Informacyjnych

W najgorszym wypadku ustawa wejdzie zatem w życie od 25.08.2014. Od tej daty poruszanie się na motocyklu czy skuterze 125 będzie w pełni legalne i umocowane prawnie. Chwilę po rozgłoszeniu Ustawy w Dzienniku Ustaw uruchomimy nasz zegar wskazujący czas pozostały do tej wyczekiwanej daty.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Zobacz także:
Ustawa o motocyklach 125 cm3 na prawo jazdy B wchodzi w życie od dn. 24.08 br
Odliczaj razem ze Skuterowo.com dni i minuty do wejścia w życie ustawy

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%