125 ccm
Aktualnie czytasz:
Centrum Legislacji: Ustawa o 125 ccm będzie ogłoszona do 25.07

Redakcja Skuterowo.com zwróciła się do Rządowego Centrum Legislacyjnego, administratora internetowego Dziennika Ustaw z pytaniem o planowany termin opublikowania podpisanej przez Prezydenta nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Na jej mocy będzie można jeździć motocyklem i skuterem 125 ccm bez dodatkowych egzaminów.

Celowo użyliśmy czasu przyszłego. Póki ustawa nie zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw oraz nie minie okres przejściowy (vacatio legis) nie można jeździć legalnie na 125 ccm.

Na chwilę obecną cała procedura legislacyjna jest zawieszona niejako w próżni. Stąd skierowaliśmy nasze pytanie o dalsze losy ustawy oraz przewidywany termin opublikowania noweli:

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Szanowny Panie!
Uprzejmie informuję, że, jeśli nie wystąpią nieoczekiwane przeszkody, ustawa o zmianie ustawy o kierujących pojazdami z dnia 26 czerwca 2014 r. zostanie opublikowana w tym tygodniu.

Z poważaniem
Marek Głuch
Wicedyrektor
Departament Dzienników Urzędowych i Systemów Informacyjnych

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

W najgorszym wypadku ustawa wejdzie zatem w życie od 25.08.2014. Od tej daty poruszanie się na motocyklu czy skuterze 125 będzie w pełni legalne i umocowane prawnie. Chwilę po rozgłoszeniu Ustawy w Dzienniku Ustaw uruchomimy nasz zegar wskazujący czas pozostały do tej wyczekiwanej daty.

Zobacz także:
Ustawa o motocyklach 125 cm3 na prawo jazdy B wchodzi w życie od dn. 24.08 br
Odliczaj razem ze Skuterowo.com dni i minuty do wejścia w życie ustawy

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%