BMW R 18 Transcontinental: Czy tak będzie wyglądać nowy niemiecki wycieczkowiec?

Do sieci trafiły przecieki szkiców patentowych nowego ultra-turystycznego motocykla BMW, opartego na bazie niedawnej nowości czyli BMW R 18. Wiemy już jak najprawdopodobniej będzie się nazywać nowy motocykl i co może oferować motocyklowym obieżyświatom.

To musiało nastąpić! Projektując tak wypasioną bazę, jaką jest BMW R 18, pewnym było, że już niebawem pojawią się kolejne warianty motocykli opartych na tej koncepcji. BMW zaskoczyło nas szybkością prezentacji bardziej turystycznej wersji R 18 Classic. Jednak docierają do nas kolejne informacje o tym, że kolejny, jeszcze mocniej nastawiony na podróże motocykl napędzany bokserem o niebagatelnej pojemności ponad 1800 cm³ jest już w zaawansowanym stadium projektu. Z ujawnionych wyrenderowanych komputerowo modeli możemy zobaczyć, że będzie to pełnoprawny bagger. Duże wkomponowane w nadwozie kufry oraz taka sama mocowana do kierownicy owiewka o nowoczesnych przetłoczeniach. Do tego długie błotniki i mięsista dwuosobowa kanapa. Można także dostrzec miejsce na duże głośniki oraz ogromny ekran (kolorowy TFT na milion procent!) tuż pod zegarami. W tym wypadku reszta motocykla może być więc czymś więcej niż tylko zgranym uzupełnieniem mocarnej jednostki napędowej.

BMW R 18 Classic: Turystyczny cruiser po bawarsku

Wprawne oko dopatrzy się także zmian w konstrukcji stalowej ramy. Wygląda też na to, że zbiornik paliwa urośnie by zachować proporcje oraz zwiększyć transkontynentalne zasięgi między tankowaniami. Każdy, kto śledzi ofertę niemieckiego producenta wie, że do takiej maszyny musi być dostępny bogaty katalog akcesoriów oraz mniej i bardziej przydatnych dodatków i biżuterii. Na pewno będzie co robić jeszcze przed zakupem tego wycieczkowca.

BMW R 18 Transcontinental 2021: To brzmi dumnie!

BMW w ostatnim czasie wystosowało wniosek o zastrzeżenie nazwy Transcontinental. Wygląda wiec, że będzie to przydomek właśnie dla tego motocykla.
Nowej odsłony modelu R 18, choć właściwie będzie to już inny motocykl, będzie można spodziewać się w ciągu przyszłego sezonu. Czekamy więc z lekką nutką niecierpliwości.

A teraz chwila szczerości: Ilu z motocyklowych obieżyświatów właśnie się zakochało?

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button