Aprilia RS 660. Już niebawem ruszają zapisy!

Pod koniec zeszłego roku Włosi narobili apetytu, na zupełnie nowy, lekki i świetnie wyglądający motocykl sportowy. Zamiast iść w stronę piekielnie wielkiej mocy, postawiono na niską wagę, poręczność i zwinność. Ta recepta może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza, że nadciągający model RS 660 wygląda naprawdę kozacko! Właśnie ogłoszono przybliżony termin zapisów na tego zawadiakę klasy lekkiej.

Znamy już podstawowe dane nowej RS 660. Dwa cylindry, 660 cm3 pojemności, 100 KM mocy i zaledwie 169 kg wagi. Ten sprzęt zapowiada powrót do korzeni motocykli wyścigowych, jednak nie zabraknie nowoczesności w postaci systemów elektronicznych z trybami jazdy i kontrolą trakcji na czele.

Wszystko wskazuje na to, że dwucylindrowa RS będzie wyjedzie na drogi na początku 2021 roku. Świadczy o tym start zapisów ustalony na zbliżający się październik. Każdy kto chce poznać więcej szczegółów i być informowany na bieżąco, niech zajrzy na stronę RS660.aprilia.com 

Oto kilka smaczków dla podgrzania atmosfery


https://www.facebook.com/1772428642796979/videos/766189404148277
Wy też czekacie z niecierpliwością?

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

1 opinia

  1. Tylko 100 km i 169 kg (na sucho).. żenująco słabe parametry.. Dodatkowo jakość Aprilii jest słaba. Konkurencja przekracza sporo 130KM przy podobnej masie własnej..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button