Aktualnie czytasz:
Wypadki 2015: maj najgorszym miesiącem na drogach, także dla motocyklistów

Piękna pogoda, zmęczenie zimą i poczucie długo oczekiwanej wolności - to wszystko sprawia, że właśnie w maju dochodzi do największej liczby wypadków drogowych.

Jak podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, to właśni maj jest rekordowy pod względem szkód, jakie zgłaszają kierowcy. Raport pokazuje również, że Polacy coraz częściej domagają się zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu. Rośnie też wysokość wypłacanych odszkodowań.

W maju ubiegłego roku firmy ubezpieczeniowe otrzymały zgłoszenia ponad 74 tysięcy wypadków z polis OC. Ponad 58 tysięcy zdarzeń drogowych to wypadki i kolizje, gdzie odszkodowania wypłacano z polis AC. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zwraca uwagę, że powodem tak wysokiej liczby zdarzeń drogowych jest dobra pogoda. Ciepłę dni, sucha nawierzchnia i bezchmurne niebo sprawiają, że kierowcy czują się pewniej za kierownicą. Tę zależność potwierdza również policja, która przyznaje, że najwięcej wypadków jest w dni pogodne. Dla odmiany, w brzydkim listopadzie zgłoszono zaledwie 61 tys. szkód z OC i 47 tys. z AC.

Ubezpieczyciele zwracają też uwagę na fakt, że Polacy coraz bardziej cenią swoje życie i zdrowie. W 2014 świadczenia z tytułu szkód osobowych poniesionych w wypadkach drogowych stanowiły ponad 25% wszystkich wypłat. Dla porównania - w 2008 roku było to niespełna 15%. Sprawia to, że mimo malejącej liczby wypadków rośnie wysokość odszkodowań za uszkodzenia ciała. Ubezpieczyciele uważają, że Polacy nie tylko coraz bardziej szanują zdrowie i życie, ale przede wszystkim mają świadomość prawa do rekompensaty za poniesione szkody.

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Warto pamiętać, że obowiązujące obecnie przepisy (m.in. Kodeks Cywilny art. 446 § 4 z 2008 roku) pozwalają starać się o zadośćuczynienie za ból i cierpienie po śmierci osobie bliskiej. Pamiętajmy, że od 2007 roku przedawnienie tych szkód to aż 20 lat!

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%

Podziel się opinią

lub