Aktualnie czytasz:
Inwestycje drogowe 2015: ruszyła budowa obwodnicy Bełchatowa
1

Ruszyła budowa obwodnicy Bełchatowa. Pierwsze pojazdy będą mogły przejechać nią już w pierwszej połowie 2017 roku. Bełchatów wreszcie odetchnie świeżym powietrzem.

Jak twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie to nowoczesna droga zbudowana w systemie 2+1. Będą to trzy pasy ruchu szerokie na 3,5 m każdy, przy czym dwa pasy będą prowadziły w jednym kierunku, zaś trzeci w przeciwnym. Co kilka kilometrów układ będzie się zmieniać. Ma to ułatwić przede wszystkim wyprzedzanie samochodów ciężarowych.

Obwodnica ma pomóc wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Bełchatowa. Chodzi przede wszystkim o samochody ciężarowe. Pomoże to usprawnić przejazd na trasie Wrocław – Warszawa w ciągu DK 74 (dawna DK nr 8). Nie można również zapominać o poprawie jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Inwestycja to nie tylko sama jezdnia ale i cztery węzły drogowe, łączące obwodnicę z DK 74 oraz DW 484 i DW 485. To również kilka wiaduktów. Przebudowane zostaną także wszystkie drogi krzyżujące się z nową obwodnicą. Projekt zakłada również bariery ochronne i system odwadniający. Dzięki temu trasa spełni wszystkie normy dotyczące ochrony środowiska.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Marki
  27 października 2018 at 21:32

  Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
  Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
  http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
  Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.