Aktualnie czytasz:
Inwestycje drogowe 2015: ruszyła budowa obwodnicy Bełchatowa
1

Ruszyła budowa obwodnicy Bełchatowa. Pierwsze pojazdy będą mogły przejechać nią już w pierwszej połowie 2017 roku. Bełchatów wreszcie odetchnie świeżym powietrzem.

Jak twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie to nowoczesna droga zbudowana w systemie 2+1. Będą to trzy pasy ruchu szerokie na 3,5 m każdy, przy czym dwa pasy będą prowadziły w jednym kierunku, zaś trzeci w przeciwnym. Co kilka kilometrów układ będzie się zmieniać. Ma to ułatwić przede wszystkim wyprzedzanie samochodów ciężarowych.

Obwodnica ma pomóc wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum Bełchatowa. Chodzi przede wszystkim o samochody ciężarowe. Pomoże to usprawnić przejazd na trasie Wrocław - Warszawa w ciągu DK 74 (dawna DK nr 8). Nie można również zapominać o poprawie jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.

Inwestycja to nie tylko sama jezdnia ale i cztery węzły drogowe, łączące obwodnicę z DK 74 oraz DW 484 i DW 485. To również kilka wiaduktów. Przebudowane zostaną także wszystkie drogi krzyżujące się z nową obwodnicą. Projekt zakłada również bariery ochronne i system odwadniający. Dzięki temu trasa spełni wszystkie normy dotyczące ochrony środowiska.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Marki
  27 października 2018 at 21:32

  Popierajmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Odciąży drogę przez Majków, Gomulin, Woźniki, Mzurki, na której już robią się drobne korki i jazda tą drogą staje się uciążliwa.
  Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje
  http://oi65.tinypic.com/122zszr.jpg
  Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.