Aktualnie czytasz:
Ceny paliw 2015: znowu ponad 5 zł za litr – już w tym tygodniu!
1

Cena benzyny znowu ponad 5 złotych? To nie fikcja. Mało tego – czeka nas to już w tym tygodniu. Analitycy rynku nie pozostawiają złudzeń: taniej już było, pora wracać do rzeczywistości.

Za drożejącą benzynę odpowiadają przede wszystkim stale rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach. Analitycy firmy BM Reflex w następujący sposób komentują aktualne zmiany cen benzyny:

Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz – analitycy BM Reflex.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

W minionym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł, a LPG – 1,99 zł.

Zdaniem analityków wysoki poziom hurtowych cen paliw każe przypuszczać, że w tym tygodniu kierowców czeka niewielka podwyżka cen benzyny na stacjach. Psychologiczną granicę 5 złotych przekroczyła już średnia ogólnopolska cena benzyny 98. Jeżeli chodzi o Pb95 to jest bardzo możliwe, że już w tym tygodniu na pojedynczych stacjach będzie trzeba zapłacić ponad 5 złotych. Do wakacji taka cena będzie już czymś normalnym.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%