Aktualnie czytasz:
Ceny paliw 2015: znowu ponad 5 zł za litr – już w tym tygodniu!
1

Cena benzyny znowu ponad 5 złotych? To nie fikcja. Mało tego – czeka nas to już w tym tygodniu. Analitycy rynku nie pozostawiają złudzeń: taniej już było, pora wracać do rzeczywistości.

Za drożejącą benzynę odpowiadają przede wszystkim stale rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach. Analitycy firmy BM Reflex w następujący sposób komentują aktualne zmiany cen benzyny:

Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz – analitycy BM Reflex.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

W minionym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł, a LPG – 1,99 zł.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Zdaniem analityków wysoki poziom hurtowych cen paliw każe przypuszczać, że w tym tygodniu kierowców czeka niewielka podwyżka cen benzyny na stacjach. Psychologiczną granicę 5 złotych przekroczyła już średnia ogólnopolska cena benzyny 98. Jeżeli chodzi o Pb95 to jest bardzo możliwe, że już w tym tygodniu na pojedynczych stacjach będzie trzeba zapłacić ponad 5 złotych. Do wakacji taka cena będzie już czymś normalnym.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%