Ceny paliw 2015: znowu ponad 5 zł za litr – już w tym tygodniu!

Cena benzyny znowu ponad 5 złotych? To nie fikcja. Mało tego – czeka nas to już w tym tygodniu. Analitycy rynku nie pozostawiają złudzeń: taniej już było, pora wracać do rzeczywistości.

Za drożejącą benzynę odpowiadają przede wszystkim stale rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach. Analitycy firmy BM Reflex w następujący sposób komentują aktualne zmiany cen benzyny:

Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz – analitycy BM Reflex.

W minionym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł, a LPG – 1,99 zł.

Zdaniem analityków wysoki poziom hurtowych cen paliw każe przypuszczać, że w tym tygodniu kierowców czeka niewielka podwyżka cen benzyny na stacjach. Psychologiczną granicę 5 złotych przekroczyła już średnia ogólnopolska cena benzyny 98. Jeżeli chodzi o Pb95 to jest bardzo możliwe, że już w tym tygodniu na pojedynczych stacjach będzie trzeba zapłacić ponad 5 złotych. Do wakacji taka cena będzie już czymś normalnym.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Już prawie po wyborach, więc, jak powiedział ktoś mądry, “teraz to może być i po 7 złotych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button