Aktualnie czytasz:
Ceny paliw 2015: znowu ponad 5 zł za litr – już w tym tygodniu!
1

Cena benzyny znowu ponad 5 złotych? To nie fikcja. Mało tego – czeka nas to już w tym tygodniu. Analitycy rynku nie pozostawiają złudzeń: taniej już było, pora wracać do rzeczywistości.

Za drożejącą benzynę odpowiadają przede wszystkim stale rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach. Analitycy firmy BM Reflex w następujący sposób komentują aktualne zmiany cen benzyny:

Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz – analitycy BM Reflex.

W minionym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł, a LPG – 1,99 zł.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Zdaniem analityków wysoki poziom hurtowych cen paliw każe przypuszczać, że w tym tygodniu kierowców czeka niewielka podwyżka cen benzyny na stacjach. Psychologiczną granicę 5 złotych przekroczyła już średnia ogólnopolska cena benzyny 98. Jeżeli chodzi o Pb95 to jest bardzo możliwe, że już w tym tygodniu na pojedynczych stacjach będzie trzeba zapłacić ponad 5 złotych. Do wakacji taka cena będzie już czymś normalnym.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%