Aktualnie czytasz:
Ceny paliw 2015: znowu ponad 5 zł za litr – już w tym tygodniu!
1

Cena benzyny znowu ponad 5 złotych? To nie fikcja. Mało tego – czeka nas to już w tym tygodniu. Analitycy rynku nie pozostawiają złudzeń: taniej już było, pora wracać do rzeczywistości.

Za drożejącą benzynę odpowiadają przede wszystkim stale rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach. Analitycy firmy BM Reflex w następujący sposób komentują aktualne zmiany cen benzyny:

Sytuacja na rynku paliw pozostaje bardzo dynamiczna, jednak zmiany średniego poziomu cen paliw w kraju można określić jako umiarkowane. W ostatnim tygodniu drożały benzyny i olej napędowy, natomiast nieznacznie potaniał autogaz – analitycy BM Reflex.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

W minionym tygodniu za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,69 zł, a LPG – 1,99 zł.

Zdaniem analityków wysoki poziom hurtowych cen paliw każe przypuszczać, że w tym tygodniu kierowców czeka niewielka podwyżka cen benzyny na stacjach. Psychologiczną granicę 5 złotych przekroczyła już średnia ogólnopolska cena benzyny 98. Jeżeli chodzi o Pb95 to jest bardzo możliwe, że już w tym tygodniu na pojedynczych stacjach będzie trzeba zapłacić ponad 5 złotych. Do wakacji taka cena będzie już czymś normalnym.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%