Aktualnie czytasz:
Wypadki na polskich drogach: Podsumowanie wakacyjnych statystyk
0

Za szybko, zbyt odważnie, bezmyślnie. To najczęstsze przyczyny wypadków na drogach w czasie wakacji. Z ogłoszonych właśnie statystyk wynika, że w lipcu i sierpniu doszło do prawie czterech tysięcy kolizji, w których zginęło ponad 500 osób.

To nieco mniej, niż w zeszłym roku, ale jak twierdzi policja, nadal za dużo. Przyczyny od wielu lat są takie same. Chodzi między innymi o nadmierny pośpiech, a co za tym idzie nadmierną prędkość. Kierowcy zbyt często przekraczają podwójną linię ciągłą, wyprzedzają na wzniesieniach i łukach drogi i wszędzie tam, gdzie jest to zabronione. Efektem były tragiczne w skutkach wypadki.

Jednym ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa są zaostrzone przepisy i surowe kary dla tych, którzy przekraczają prędkość. Nieco lepsze statystyki, to zdaniem policjantów efekt odbierania praw jazdy za przekroczenie prędkości. Przepisy, które weszły w życie 18 maja tego roku spowodowały, że wiele wypadków nie ma tak tragicznych następstw, jak wcześniej.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Swoje statystyki przedstawiła też Inspekcja Transportu Drogowego. Wynika z nich, że w czasie wakacji skontrolowano 1400 autokarów. 70 miało drobne usterki, a 20 nie nadawało się do jazdy.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%