Uwaga! Rusza akcja “prędkość”: Kontrole drogowe jutro w całym kraju

Niezależnie czy jeździcie już do pracy motocyklami i skuterami, czy gnieciecie się w puszkach, jeśli podróżujecie po kraju na własną rękę, nie korzystając z komunikacji zbiorowej, to szczególnie jutro uważajcie na wskazówkę prędkościomierza – rusza policyjna akcja “Prędkość”.

Polska policja właśnie zapowiedziała start akcji “Prędkość”, w trakcie której ze wzmożoną uwagą oraz w asyście zwiększonej liczby patroli stacjonarnych i lotnych, będzie monitorowała przestrzeganie przepisów na terenie całego kraju. W ramach działań będą przeprowadzane zarówno statyczne, jak i dynamiczne pomiary prędkości, a na drogach ma pojawić się większa niż zwykle ilość patroli.

Do akcji dołącza także policyjny zespół “SPEED”, którego pojazdy wyposażone są w wideorejestratory, z których nagrania już nie raz mogliśmy oglądać podczas podsumowań podobnych akcji prewencyjnych.

Większa ilość kontroli to tylko jedna strona medalu. W trakcie akcji zdecydowanie łatwiej będzie się załapać na wyższe sumy mandatów – bardziej zbliżone do górnej granicy ustawowych widełek.

Nadmierna prędkość to nadal jeden z kluczowych czynników pojawiających się jako główna przyczyna wypadków w Polsce. Warto zatem nie tylko zmóc czujność podczas takich akcji, ale przede wszystkim wyrobić sobie nawyk wyjeżdżania do szkoły czy pracy 5 minut wcześniej. Tak jest po prostu bezpieczniej, spokojniej i zdrowiej.

Pamiętajcie: ręka, lub noga z gazu, bo konsekwencje przekraczania ograniczeń prędkości nigdy nie są przyjemne, a zwłaszcza podczas “łowów”.

[trending]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Dla mnie te ich akcję to ośmieszania samych siebie. Wynika z tego że codzienne nic nie robią i mają gdzieś że kierowcy łamią przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button