Uwaga! Rusza akcja "prędkość": Kontrole drogowe jutro w całym kraju

Niezależnie czy jeździcie już do pracy motocyklami i skuterami, czy gnieciecie się w puszkach, jeśli podróżujecie po kraju na własną rękę, nie korzystając z komunikacji zbiorowej, to szczególnie jutro uważajcie na wskazówkę prędkościomierza - rusza policyjna akcja "Prędkość".

Polska policja właśnie zapowiedziała start akcji "Prędkość", w trakcie której ze wzmożoną uwagą oraz w asyście zwiększonej liczby patroli stacjonarnych i lotnych, będzie monitorowała przestrzeganie przepisów na terenie całego kraju. W ramach działań będą przeprowadzane zarówno statyczne, jak i dynamiczne pomiary prędkości, a na drogach ma pojawić się większa niż zwykle ilość patroli.

Do akcji dołącza także policyjny zespół "SPEED", którego pojazdy wyposażone są w wideorejestratory, z których nagrania już nie raz mogliśmy oglądać podczas podsumowań podobnych akcji prewencyjnych.

Większa ilość kontroli to tylko jedna strona medalu. W trakcie akcji zdecydowanie łatwiej będzie się załapać na wyższe sumy mandatów - bardziej zbliżone do górnej granicy ustawowych widełek.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Nadmierna prędkość to nadal jeden z kluczowych czynników pojawiających się jako główna przyczyna wypadków w Polsce. Warto zatem nie tylko zmóc czujność podczas takich akcji, ale przede wszystkim wyrobić sobie nawyk wyjeżdżania do szkoły czy pracy 5 minut wcześniej. Tak jest po prostu bezpieczniej, spokojniej i zdrowiej.

Pamiętajcie: ręka, lub noga z gazu, bo konsekwencje przekraczania ograniczeń prędkości nigdy nie są przyjemne, a zwłaszcza podczas "łowów".

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Dla mnie te ich akcję to ośmieszania samych siebie. Wynika z tego że codzienne nic nie robią i mają gdzieś że kierowcy łamią przepisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button